Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kancelář Šťastného počmárali hanlivými nápisy. Kvůli Klausovi

Česko

  17:25
PRAHA - Zvláštní situace se v pátek odehrála před společnou poslaneckou kanceláří exposlanců a exčlenů ODS Borise Šťastného a Jana Floriana v pražských Strašnicích. Redaktorka Lidových novin se v poledne vypravila prohlédnout a vyfotografovat hanlivé nápisy, které se na dveřích a oknech kanceláře objevují od chvíle, kdy Boris Šťastný opustil ODS.

Hanlivé nápisy na oknech kanceláře bývalého poslance Borise Šťastného. foto: Pavla Kreuzigerová

Její konání se ale nelíbilo dvěma neznámým mladíkům sedícím v autě zaparkovaném u vchodu do kanceláře, kteří působili dojmem, že sledují dění v okolí objektu.

Terčem kritiky, která se objevuje na vzkazech, kterými jsou dveře a výlohy kanceláří popsány, je fakt, že za jejich pronájem si radnice Prahy 10 účtovala 650 tisíc korun ročně, ale i skutečnost, že Boris Šťastný opustil „potápějící se loď ODS“ a v předčasných parlamentních volbách měl patrně v úmyslu kandidovat za stranu vedenou Václavem Klausem. Do jeho kolegy Floriana se žádný nápis nestrefuje, přestože měl stejné úmysly jako Šťastný.

Hanlivé nápisy na oknech kanceláře bývalého poslance Borise Šťastného.

Nápisy na opuštěných kancelářích budí značnou pozornost kolemjdoucích. „Zapomněl jsem si foťák a teď mě to mrzí,“ říká starý pán se psem, který kanceláře míjí a sám se dává do řeči. „Bydlím tady nedaleko a řeknu vám, že od té doby, kdy to tu nákladně zrekonstruovali, se tu ani jeden z nich neobjevil, celou dobu to bylo zamčené,“ dodává.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve chvíli, kdy se starší kolemjdoucí loučí ale redaktorku oslovují zmínění mladíci. „Proč si to fotíte? Vám se to snad líbí?“ začínají rozhovor. Na repliku, že je zajímavé, že si radnice účtovala takovou částku za pouhých 80 metrů čtverečních přízemního prostoru odpovídají: „To není pravda. Vy se v tom nějak vyznáte, kde pracujete? Na radnici na desítce?“

Na dotaz, proč se ptají a kde jsou zaměstnáni oni, odpovídají. „My jsme banditi. Můžete si nás taky vyfotit, jestli chcete,“ říkají tónem, který působí poněkud zastrašujícím dojmem. Přestože mladíci prostory před bývalými kancelářemi evidentně monitorují, za dva dny, kdy tam nápisy jsou, nezmizel ani jediný.

Poslanec ODS Boris Šťastný

 

"Nenesu žádnou zodpovědnost," tvrdí Šťastný

"Nemám tušení, co se před mou bývalou kanceláří děje. Vystěhoval jsem se ve středu kdy mi skončil poslanecký mandát i nájemní smlouva kanceláře. Za incident před kanceláří nenesu žádnou zodpovědnost, jediné vysvětlení by bylo, kdyby objekt hlídali lidé ze správcovství budovy." Potrvrdil také, že za kancelářský prostor neplatí nájem ani on, ani sněmovna.

Poslanecká kancelář dvou bývalých poslanců ODS z Prahy 10 není v centru pozornosti místních poprvé. Už loni v únoru se před nárožním domem poblíž metra Strašnická konal happening sdružení Útulné Strašnice s názvem „Kavárna u Borise.“ Ten měl kromě vysokého nájmu, který sněmovna platí radnici Prahy 10 ovládané ODS upozornit i na fakt, že lukrativnímu prostoru u metra, kam poslanci nedocházejí, by lépe slušela třeba kavárna, kterou místní v okolí podle průzkumu, který si nechala zpracovat sama radnice, postrádají.

Autor:

Mohlo by vás zajímat