16. května 2012 10:32, aktualizováno  11:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kauza Rath: Policie si odnášela i pytle se samopalem a náboji

Policie kvůli Rathově korupční aféře přenesla počítačky bankovek na dvě místa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie kvůli Rathově korupční aféře přenesla počítačky bankovek na dvě místa | foto: Lidovky.cz

PRAHA Korupční kauza, ve které figuruje jako hlavní postava středočeský hejtman David Rath, dostává dramatické obrysy. Policie zatím hovořila jen o sedmi milionech korun, se kterými Ratha zadržela, nyní však prosakují informace o dalších zabavených milionech a dost možná i o střelných zbraních.

Z fotografií, které pořídili fotoreportéři Lidových novin, je patrné že policie minimálně do dvou vilek, které patří lidem spojeným s případem, přinesla přístroje na počítání peněz.

Vše o úplatkářské aféře

Jeden přístroj potřebovali kriminalisté ve vilce Davida Ratha v Hostivici, druhý ve vilce v Rudné u Prahy, kde bydlí ředitelka Oblastní nemocnice Kladno Kateřina Pancová.

Jeden z vyšetřovatelů přináší do vilky v Rudné počítačku peněz

Novinářské fotografie z míst domovních prohlídek odhalily ještě jednu závažnou skutečnost. Z vilky v Rudné, která patří šéfce kladenské nemocnice, si policie odnášela i několik tajemných papírových pytlů, ve kterých byly důkazy související s korupční kauzou.

Na jednom z pytlů je zřetelný nápis "stopa č. 23 náboje", druhý z pytlů má podlouhlý tvar s nese nápis "Samopal vz. 58". Policie však odmítá zveřejňovat jakékoli informace.

Policie odnáší pytel s nápisem Stopa č. 23 - náboje
Policie odnáší od vilky v Rudné i pytel s důkazem, na kterém je nápis samopal vz. 58

Podle MF DNES nalezla policie v úterý při jedné z domovních prohlídek ve skrýši pod podlahou třicet milionů korun. Policie nechce tuto skutečnost nijak komentovat.

Jeden z vyšetřovatelů odnáší pytel s důkazy od vilky v Rudné. Na pytli je nápis důkaz 23 - náboje.

Ani případný nález několika milionů však policii neposkytuje přímý důkaz o korupci. Před deseti lety například policie nalezla u tehdejšího sekretáře ministerstva zahraničí Karla Srby několik milionů v krabici od bot. Srba byl později odsouzen za přípravu vraždy novinářky, ale obvinění z korupce unikl. Bránil se tím, že do krabice od bot dával peníze jeho otec.

Samopal vzor 58

Samopal vzor 58

Samopal vzor 58 je československá samočinná puška určená k ničení živé síly a lehce obrněných cílů. Pracuje na principu odebírání plynů z hlavně a může střílet jednotlivými ranami nebo dávkou. Terminologicky nesprávně se vzoru 58 říká samopal, přičemž podle současné terminologie jde o útočnou karabinu. Je ve výzbroji české armády a slovenské armády a policejního sboru.

Zdroj: Wikipedia

aniMiloslav Janík

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!