15. května 2012 22:37, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rath: Dostal jsem krabici s vínem, k mému úžasu v ní byly peníze

David Rath v Otázkách Václava Moravce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath v Otázkách Václava Moravce | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Poslanec David Rath, který byl v pondělí zadržen policií při přijímání sedmimilionového úplatku se v uterý večer vyjádřil prostřednictvím své tiskové mluvčí Berill Maschekové.

"V médiích se objevila řada spekulací o tom, jak to je s přijetím úplatku 7 milionů korun. Celá věc na mě dělá dojem dobře připravené a provedené společenské popravy politika. Na návštěvě jsem dostal zabalenou krabici s vínem. Následně mě překvapilo policejní komando a k mému úžasu místo lahví vína byly v boxu peníze. Vím, že tato bizardní historka zni neuvěřitelně, ale život někdy neuvěřitelný skutečně je. Nestojím o žádné pozice a posty, proto chci rezignovat. Jde mi v teto chvíli pouze o odhaleni pravdy, jak to bylo a kdo za tím stojí," uvedl Rath v prohlášení, které médiím poskytla mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková.

Policie zasáhla po půl roce odposlechů

Podle informací serveru Lidovky.cz policisté už od podzimu monitorovali spolupracovníky hejtmana Davida Ratha, a to především pomocí odposlechů. Detektivové přitom čekali až na okamžik, kdy se budou předávat úplatky. A jedním z příjemců měl být podle očekávaní vyšetřovatelů právě Rath.

Vše o úplatkářské aféře

Na soupisu obviněných je i exposlanec ODS a současný blízký Rathův spolupracovník Petr Kott a ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová. Vyšetřování se dotýká hned několika zakázek ve Středočeském kraji. Středobodem zájmu detektivů jsou tendry v středočeských krajských nemocnicích: především v příbramském a kladenském špitálu. Nejen to. Jak zjistil server Lidovky.cz, skupina měla organizovat i podvody s eurodotacemi při rekonstrukci Buštěhradského zámku.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.