9. prosince 2014 15:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kdosi v noci střílel na vilu lobbisty Ulčáka. Policie nalezla projektil

Pohřeb Svatopluka Potáče. Lobbista a miliardář Martin Ulčák (vlevo) v debatě s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřeb Svatopluka Potáče. Lobbista a miliardář Martin Ulčák (vlevo) v debatě s... | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA Policisté od pondělního večera vyšetřují střelbu v ulici Na Pučálce v Praze 6. Zatím neznámý střelec prostřelil okno v rodinném domě, na místě zůstal i projektil. Zraněn ale nebyl nikdo, řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle informací některých webů dům patří podnikateli Martinu Ulčákovi.

Informaci o údajné střelbě policisté přijali krátce po 22:00, po příjezdu na místo podle mluvčího našli prostřelené okno a následně i projektil. Událost nadále vyšetřují a čin zatím nijak právně nekvalifikovali.

Ulice Na Pučálce na Praze 6.

Ulice Na Pučálce na Praze 6.

„Dosud se nám nepodařilo dohledat konkrétného střelce a nevíme, jestli ke střelbě došlo úmyslně, či jen náhodou,“ vysvětlil Hulan. Kdo střelbu oznámil ani kdo je majitelem zmíněného domu, nekomentoval.

Ulčák je lobbista a dlouholetý známý někdejšího šéfa Sazky Aleše Hušáka. Vazby měl i na podnikatele a lobbistu Romana Janouška, který si v současné době odpykává trest 4,5 roku vězení za sražení ženy autem.

Diskuse Janouška s mužem, o němž byli policisté přesvědčení, že jde o Ulčáka, odkryly policejní odposlechy, na nichž se probírá Janouškova automobilová nehoda, vztahy ve vládě, kontakty na Janu Nagyovou (dnes Nečasovou). ČTĚTE: ODPOSLECHY: Jak vyvolat lítost, přemýšlel Janoušek o nehodě . A hledal ‚správného žalobce‘

Server Blesk.cz uvedl, že policisté po střelbě uzavřeli policejní páskou nejbližší okolí Ulčákovy vily. Rovněž podle informací Novinek.cz dům patří Ulčákovi.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?