24. listopadu 2011 13:59, aktualizováno  15:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klaus k pražské koalici: Pražané se musí mračit. Já se mračím také

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Rychlý rozpad koalice na pražské radnici překvapil nejen většinu zainteresovaných regionálních politiků, ale i prezidenta Václava Klause. Ten uvedl, že se mračí.

Prezident Václav Klaus, který v minulosti vznik koalice ODS a ČSSD na pražské radnici podpořil, dnes uvedl, že pražské politice příliš nerozumí. A proto jej nesmírně překvapilo ukončení dosavadní koalice.

Anketa

Jste spokojeni s novou koalicí na pražské radnici?

Ano, spojení ODS a TOP 09 se mi líbí 2234
Ne, koalice ODS - ČSSD se mi líbila více 85
Chtěl bych tam úplně jiné strany 536

"Přiznám se, že jsem nic takového netušil. Nevím také, který z výroků, které se každou chvíli objevují v médiích, je relevantní nebo irelevantní, pravdivý nebo nepravdivý. Zdá se mi, že se někdo pustil do jistého projektu, který se mu vymyká z ruky a teď to vidím velmi nejasně. Rozumím, že se na to Pražané musí mračit. Já se mračím také," napsal při chatu se čtenáři serveru Novinky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

Naopak předseda vlády a ODS Petr Nečas Svobodu za jeho aktivitu a vstřícnost při jednání s TOP 09 pochválil. "Je to dobrá zpráva pro Pražany. Je to řešení, které jsem podporoval po volbách v Praze, Praha si zaslouží plnohodnotnou koalici a práci na rozpočtu, váhání nemělo smysl," řekl Nečas na tiskové konferenci svolané právě kvůli dramatickému vývoji ve vedení pražské radnice.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz