17. září 2015 19:02, aktualizováno 18. 9 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Letoun ČSA nouzově přistál v Praze kvůli kouři v kabině. Přes 40 lidí skončilo v nemocnicích

Na Letišti Václava Havla zasahovalo několik hasičských vozů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Letišti Václava Havla zasahovalo několik hasičských vozů. | foto: www.policejnidenik.cz

PRAHA Letadlo Českých aerolinií OK544 na lince z Prahy do Hamburku se muselo nouzově vrátit. Letoun ATR 72 vystartoval z Prahy v 18.01, krátce poté ale vyhlásil nouzovou situaci a vrátil se. Podle informací serveru Lidovky.cz pilotům jedna z kontrolek v kabině signalizovala kouř na palubě.

Na dráhu ruzyňského letiště okamžitě vyjeli hasiči, letadlo se zhruba 60 pasažéry za jejich asistence v 18:17 bezpečně přistálo. Požár na palubě se poté po prohlídce nepotvrdil. Podle prvních informací z letiště nebyl ani nikdo zraněn.

Server policejnidenik.cz však přinesl v noci informaci, že situace byla opravdu vážná. Záchranná služba převezla do motolské nemocnice 35 lidí kvůli intoxikaci kouřem.

Letadlo ČSA přistálo na letišti s plnou pohotovostí.
Pasažéři se měli přiotrávit kouřem z motoru.

Další člověk sice prvně ošetření odmítl, později však volal do nemocnice, že je mu nevolno a skončil také v Motole.

Několik dalších cestujících z letadla bylo podle informací serveru Novinky.cz převezeno také do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Na záznam letu OK544 se můžete podívat na serveru flightradar 24.com.

givVojtěch Gibiš