23. srpna 2015 14:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Během show ve Švýcarsku se srazila letadla, jeden mrtvý

Srážka dvou letadel na airshow v Dittingenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Srážka dvou letadel na airshow v Dittingenu. | foto: Reprofoto

BERN Během nedělní letecké show na severu Švýcarska se srazila dvě malá letadla, pilot jednoho z nich zahynul. Informovala o tom agentura DPA. Nehoda se stala v Dittingenu nedaleko Basileje.

Ve vzduchu se střetly dva stroje německé akrobatické skupiny Grasshoppers. Pilotovi jednoho poškozeného letounu se podařilo vyskočit s padákem, druhému se opustit letadlo nepodařilo a zahynul v troskách.

Za víkend jde v Evropě již o druhou vážnou nehodu na leteckých přehlídkách. V sobotu se na rušnou dálnici na jihu Anglie zřítila po nezdařeném akrobatickém prvku historická stíhačka, zahynulo nejméně sedm lidí.

Ve čtvrtek se na Slovensku srazila dvě letadla s parašutisty, kteří nacvičovali hromadný seskok. Nehodu nepřežilo sedm lidí.

ČTK

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na Lidovky.cz