31. srpna 2017 11:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Léto končí, závěrečný víkend prázdnin dorazí déšť a teploty kolem 20 stupňů

Podzim. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podzim. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Léto pomalu končí. Upozorňuje na to nejen blížící se školní rok, ale také počasí. Posledním záchvěvem letního počasí bude čtvrtek, kdy teploty přesáhnou 25 stupňů Celsia. Už v pátek ale klesne ručička teploměru pod 20 stupňů a v nejbližších dnech tuto hranici již nemá přesáhnout. Dorazí také déšť. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Studená fronta bude postupovat přes Čechy na východ. Nejvíce pršet bude v pátek. Deštivé a chladné počasí bude pokračovat i přes celý víkend. Začátkem příštího týdne mají teploty stoupat

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Od západu má být postupně oblačno. Ve večerních hodinách mohou dokonce udeřit bouřky, ojediněle silné. Nejvyšší denní teploty mohou dosáhnout až 32 stupňů.

V pátek má být v Čechách převážně zataženo s deštěm. Na Moravě a ve Slezsku může být místy jasno. V noci se mají teploty pohybovat mezi 18 až 14 °C, na západě mohou klesnout až na 12 °C. V Čechách denní teplota nepřesáhne 18 stupňů. Na Moravě a ve Slezsku může být až 24 °C, na východě a jihovýchodě dokonce 27 °C.

Sobota bude ve znamení mlhy. Na většině území má panovat déšť. V noci na sobotu mohou teploty klesnout až na 9 °C. Teploty mají být podobné jako v pátek. Výjimkou je jihovýchod Moravy, tam může rtuť teploměru vystoupat až na 24 °C.

V neděli má být oblačno až zataženo. Noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C, denní mezi 15 až 19 °C. Má být mírný severní vítr.

V pondělí zůstane obloha zatažená, místy s deštěm. Teploty se nemají od nedělních výrazně lišit.

V úterý až čtvrtek má být zataženo až oblačno, místy s přeháňkami a deštěm. Noční teploty mohou klesnout na 12 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty mají být 19 až 22 °C.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz