Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lomeckého partnerka patrně smazala Facebook Prahy 1. Nechtěla jej předat nástupcům

Někdejší starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) se svou přítelkyní a bývalou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Někdejší starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) se svou přítelkyní a bývalou... | foto: MAFRA

PRAHA Nevšední situací se zabývá nově zvolené vedení Prahy 1. S odchodem předchozích pracovníků městská část přišla také o svůj facebookový účet, kde její aktivity sledovaly tisíce lidí. Smazat jej měla bývalá mluvčí radnice a partnerka předešlého starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) Veronika Blažková, která jej spravovala.

Skutečnost, že účet, jenž se prezentoval jako oficiální profil městské části, byl před několika dny odstraněn, potvrdil serveru Lidovky.cz nynější starosta Pavel Čižinský (Praha Sobě).  Blažková přístupová hesla ke stránce údajně nechtěla předat svým nástupcům, neboť šlo o její soukromou aktivitu. Na případ upozornil i server iDNES.cz.

„Ačkoli facebooková stránka nebyla úředně ukotveným kanálem městské části, vedl na ni odkaz ze stránek Prahy 1, působila tím dojmem a paní Blažková tento kanál bezpochyby spravovala v rámci své pracovní doby,“ okomentoval situaci starosta Pavel Čižinský pro server Lidovky.cz.

„Pokud zaměstnankyně našich předchůdců stránku s několika tisíci fanoušky opravdu smazala - jak vše nasvědčuje - vnímáme tento její krok negativně,“ dodal bratr poslance a starosty Prahy 7 Jana Čižinského.

Smazaný facebookový profil MČ Praha 1.

Smazaný facebookový profil MČ Praha 1.

Bývalá tisková mluvčí Blažková podle jeho slov s radnicí aktuálně nekomunikuje. Není tak zcela zřejmé, co jí ke smazání kanálu, jímž městská část mohla komunikovat s občany, přimělo. Blažková opakovaně nereagovala ani na dotazy serveru Lidovky.cz.

Její partner a předchozí starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) redakci sdělil, že se o sociální sítě nikdy nezajímal. O záležitosti tak prý nic netuší. „Já žádný facebookový účet od svých předchůdců ani nepřebíral. Není to žádný hmotný majetek, jde o virtuální záležitost,“ uvedl.

Někdejší starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) se svou přítelkyní a bývalou...
Oslava 50. narozenin Ivana Langera

„Jestli někdo pod něčím vystupoval v mediálním prostoru a přestal vystupovat, má to patrně svou logiku. Myslím, že jestli si chtějí páni noví starostové vést facebookové účty, mají dostatek prostoru, aby si s tím poradili,“ doplnil Lomecký. Podle Čižinského současné vedení již usiluje o to, aby co nejrychleji zprovoznilo novou stránku.

Zajímavostí je, že k podobné situaci v minulosti došlo v Praze 8. Končící zástupci tehdy z radničního profilu udělali kanál, jehož prostřednictvím občanům prezentovali falešné zprávy.

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!