Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
9. července 2015 9:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Majetkové přiznání krále hazardu: Valenta má úvěr celkem za 144,6 milionu

Zakladatel loterijní společnosti Synot Ivo Valenta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zakladatel loterijní společnosti Synot Ivo Valenta. | foto: MAFRA - Zdeněk Němec

PRAHA Jako poslední ze senátorů odevzdal majetkové přiznání Ivo Valenta. Majiteli holdingu Synot loni z loterijního byznysu přiteklo bezmála 80 milionů. Na dividendách společnosti z Kajmanských ostrovů mu pak do rodinného rozpočtu přibylo ještě 16,6 milionu.

Povinnost podat majetkové přiznání měli poslanci, členové vlády a další funkcionáři k 30. červnu. Zdržení u Valenty bylo způsobeno tím, že dokument zasílal z Monaka, jehož je od roku 1998 občanem.

Z Valentova čestného prohlášení lze vyčíst, že na úrocích z dluhopisů společnosti Synot vydělal téměř 80 milionů korun. Jednou inkasoval 33,275 milionu, podruhé pak ještě o něco více, a to 46,689 milionu korun. Valenta, který se do horní komory dostal za Stranu soukromníků České republiky v obvodu Uherské Hradiště, tedy celkem získal 79 964 750 korun.

Další miliony přistály na Valentově účtu od společnosti Sheading Financial z Kajmanských ostrovů, kde je společníkem. Dividendy mu přinesly 16,635 milionu.

Kajmanské ostrovy, Ukrajina i Kypr

Do kolonky nesplacené závazky pak Valenta uvedl celkem tři lombardní úvěry. Jeden v hodnotě 52 677 500 korun, druhý za 55 557 362,29 korun a třetí za 36 437 954,70. Majitel Synotu tak má lombardní úvěry, které banka poskytuje nejčastěji oproti zástavě cenných papírů, za 144 672 816,99.

Majetkové přiznání hazardního krále také ukázalo, v jakých společnostech figuruje. Angažuje se ve firmách v Česku i na Slovensku, ale i na zmíněných Kajmanských ostrovech, Ukrajině, Španělsku a nechybí ani Kyperská republika. 

PSALI JSME

hmHana Mazancová
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.