5. ledna 2017 11:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Meteorologové varují. Pozor na sněhové jazyky, hrozí i závěje

Silnice jsou pokryty sněhovými jazyky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silnice jsou pokryty sněhovými jazyky. | foto: Lidové noviny

PRAHA Na většině území Česka se ve čtvrtek i v pátek budou dál tvořit sněhové jazyky. Na horách v polohách nad 700 metrů nad mořem na severovýchodě země hrozí i závěje. „Na většině území leží prachový sníh a v kombinaci s čerstvým větrem, který bude v Čechách postupně slábnout, se budou místy tvořit sněhové jazyky,“ uvedli meteorologové.

Do pátečního rána by mohly hrozit ve většině pohraničních okresech Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Do pátečních 18:00 pak s výjimkou jižní Moravy ve východní části Česka a v Libereckém kraji. Výstraha ČHMÚ s vysokým stupněm nebezpečí před tvorbou závějí platí rovněž to pátečního večera, a to na horách na Jablonecku, Semilsku, Trutnovsku, Rychnovsku, Orlickoústecku, Šumpersku, Jesenicku, Bruntálsku, Novojičínsku a Frýdecko-Místecku.

Sníh, který zasypal od úterního večera téměř celé Česko, komplikuje provoz na českých silnicích. V Libereckém, Ústeckém a Pardubickém kraji jsou ve čtvrtek některé silnice uzavřené. Sněžení navíc doprovázel silný vítr, který hlavně v horách vytvořil na cestách sněhové jazyky a závěje. Silničáři jsou v terénu, pluhují a odstraňují uježděné vrstvy sněhu. Úklid cest ale na některých místech blokují uvízlé kamiony v kopcích.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ZDRAVOTNÍ SESTRA S REGISTRACÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz