Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Úřad tajil, kolik bude brát poradce Dobeš. Ten nakonec rezignoval

Ministr školství Josef Dobeš (VV) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr školství Josef Dobeš (VV) | foto: ČTK

PRAHA Exministr školství Josef Dobeš (VV) vydržel bez "svého" úřadu jen pár dní. Ke svému poslaneckému příjmu měl nově dostávat i plat za to, že bude radit svému bývalému náměstkovi Ladislavu Němcovi.

Na čtvrteční dotaz LN, kolik by měl Dobeš inkasovat za post poradce, nepřišla odpověď s konkrétní sumou, nýbrž pouze s výší Dobešova úvazku. "Pan Josef Dobeš je na pozici poradce do výše max. 0,3 úvazku." To už však neplatí. V pátek Dobeš oznámil, že místo poradce opustí.

Dobeš: Již nejsem členem Věcí veřejných

Dobeš podle svých slov ke konci března nezaplatil pravidelný členský příspěvek do kasy VV. Nyní dokonce zvažuje, zda bude nadále poslancem v klubu nejmenší vládní strany, nezařazeným, či úplně odejde ze sněmovny.

"Z důvodu negativních mediálních ohlasů jsem se rozhodl odstoupit od pracovní smlouvy poradce prvního náměstka Ladislava Němce," zaslal Dobeš v prohlášení. Podle něj měl pobírat 312 korun hrubého za hodinu. "Mým jediným cílem bylo pomoci ve chvíli, kdy politici přešlapují na místě a neřeší nástup nového ministra školství," uvedl Dobeš v prohlášení zaslaném.

Podobně v minulosti ministerstvo školství odmítlo sdělit i sumu, kterou dostával od Dobeše kontroverzní úředník Ladislav Bátora, který kandidoval za nacionalistickou Národní stranu. Známé je pouze to, že z rezortu na konci loňského roku odešel z čtvrtmilionovým odstupným.

Dobeš měl svému bývalému náměstkovi, který má na starosti regionální školství, radit ohledně vysokých škol, sportu, chodu úřadu a fondů. Čerpání evropských fondů je přitom jednou z oblastí, za jejíž nezvládnutí byl Dobeš ještě jako ministr silně kritizován.

ČTĚTE TAKÉ:

"Pracuje s 1. náměstkem Ladislavem Němcem na veškeré agendě, kterou nebylo možné z časových důvodů kompletně předat. Je to pouze do doby nástupu nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy," popisovalo Dobešovo angažmá jestě ve čtvrtek tiskové oddělení ministerstva.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

NENECHTE SI UJÍT: Výprodeje Gues, CK, O bag a Desigual, které stojí za to
NENECHTE SI UJÍT: Výprodeje Gues, CK, O bag a Desigual, které stojí za to

Vánoce jsou za námi, nastává čas výprodejů. Udělejte si radost a oživte svůj šatník novým módním kouskem, který je navíc za zlomek původní ceny. Máme pro vás tipy na ty nejzajímavější značky, které si zamilujete. Jsou módní, stylové a originální. Kde je seženete nejlevněji?