11. února 2017 17:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Místopředseda Starec odchází z vedení ČSSD. Bude jejím ekonomickým ředitelem

Martin Starec, místopředseda ČSSD pro hospodaření | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Starec, místopředseda ČSSD pro hospodaření | foto: MAFRA - Tomáš Hájek

PRAHA  Ekonomickým ředitelem ČSSD se stane dosavadní místopředseda pro hospodaření Martin Starec. Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka po sobotním pražském zasedání ústředního výkonného výboru oznámil, že ho do nově zřízené funkce jmenuje v příštích dnech. Starec uvedl, že v souvislostí s tím brzy na místo ve stranickém vedení rezignuje.

„Domnívám se, že by bylo dobře, aby se politické vedení sociální demokracie zbavilo starosti řešit hospodaření, aby byl jeden člověk v managementu strany, který bude mít tuto věc na starosti,“ řekl novinářům Sobotka už před zahájením zasedání. Výkonný výbor organizační změnu podpořil.

Stranické stanovy uvádějí, že pracovněprávní vztah k ČSSD, pokud nevznikl volbou, je překážkou volitelnosti do stranických orgánů, pokud výkonný výbor nerozhodne jinak. Řadových místopředsedů je v ČSSD pět, nově tedy budou všechny tyto pozice čistě politické.

Sobotka se vyjádřil i k úbytku členů. Meziročně jich ČSSD měla asi o tisícovku méně. Stranickému šéfovi to sice radost nedělá, připomněl ale, že se s odlivem lidí potýkají i jiná politická seskupení. Kritizoval skutečnost, že sociální demokracie je do jisté míry uzavřená, zájemce o členství čeká na vstup podle Sobotky i několik měsíců. Tento stav chce změnit.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz