Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Můj soused prezident. Ani Zemanovy Stodůlky se neshodly, zda ho znovu volit

PRAHA Přesně za měsíc proběhne již druhá prezidentská volba, v níž si Češi sami zvolí prezidenta. Reportéři serveru Lidovky.cz se v prvním dílu seriálu „Můj soused prezident“ vydali do pražských Stodůlek k jedenáctipatrovému panelovému domu, kde má současná hlava státu trvalé bydliště, a odkud chodí pravidelně s rodinou volit. Stejně tak jako prezident rozděluje společnost, dělí i pražské sídliště na dva tábory. Jeho obyvatelé se totiž v otázce, zda jej znovu volit, neshodují.

„Jela jsem s ním asi dvakrát výtahem, ale on se tady nikdy moc nedzržoval, to spíš Ivanka nebo Kačka (manželka a dcera Miloše Zemana - pozn. red.),“ odpovídá na otázku položenou přes „bzučák“ u zvonků sousedka současné hlavy státu. 

Trvalá adresa: pražské sídliště

V jedenáctipatrovém paneláku se žlutooranžovou fasádou má totiž Miloš Zeman stále vedeno trvalé bydliště. V současnosti ale bydlí v Lumbeho vile na Hradčanech.

Osobních vzpomínek na něj jeho sousedé ze sídliště příliš nemají. „On tady vážně moc nebýval,“ shoduje se s postarším pánem několik z tamních obyvatel zpovídaných před kamerou. Pokud ale mají popsat, co si myslí o prezidentové éře na Hradě, jejich jednoslovné odpovědi jsou rázem ty tam. Nastupuje výřečnost a leckdy i emoce.

Stejně jako prezident nedokázal stmelit společnost, ani v jejich výpovědích nepanuje shoda. Někteří Zemana obdivují za jeho rétorické schopnosti či preciznost pro pojmenování problémů, jiní mu zase vyčítají orientaci na východ a nevybíravé způsoby. 

Celou videoreportáž najdete výše v článku. 

,
Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROPROJEKTANT/-KA (35-45.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč