Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Můj soused prezident. Ani Zemanovy Stodůlky se neshodly, zda ho znovu volit

Česko

  5:00
PRAHA - Přesně za měsíc proběhne již druhá prezidentská volba, v níž si Češi sami zvolí prezidenta. Reportéři serveru Lidovky.cz se v prvním dílu seriálu „Můj soused prezident“ vydali do pražských Stodůlek k jedenáctipatrovému panelovému domu, kde má současná hlava státu trvalé bydliště, a odkud chodí pravidelně s rodinou volit. Stejně tak jako prezident rozděluje společnost, dělí i pražské sídliště na dva tábory. Jeho obyvatelé se totiž v otázce, zda jej znovu volit, neshodují.

„Jela jsem s ním asi dvakrát výtahem, ale on se tady nikdy moc nedzržoval, to spíš Ivanka nebo Kačka (manželka a dcera Miloše Zemana - pozn. red.),“ odpovídá na otázku položenou přes „bzučák“ u zvonků sousedka současné hlavy státu. 

Trvalá adresa: pražské sídliště

V jedenáctipatrovém paneláku se žlutooranžovou fasádou má totiž Miloš Zeman stále vedeno trvalé bydliště. V současnosti ale bydlí v Lumbeho vile na Hradčanech.

Osobních vzpomínek na něj jeho sousedé ze sídliště příliš nemají. „On tady vážně moc nebýval,“ shoduje se s postarším pánem několik z tamních obyvatel zpovídaných před kamerou. Pokud ale mají popsat, co si myslí o prezidentové éře na Hradě, jejich jednoslovné odpovědi jsou rázem ty tam. Nastupuje výřečnost a leckdy i emoce.

Stejně jako prezident nedokázal stmelit společnost, ani v jejich výpovědích nepanuje shoda. Někteří Zemana obdivují za jeho rétorické schopnosti či preciznost pro pojmenování problémů, jiní mu zase vyčítají orientaci na východ a nevybíravé způsoby. 

Celou videoreportáž najdete výše v článku. 

Autoři:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat