5. května 2012 22:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž vyděsil řidiče na R4, střílel na ně airsoftovou zbraní

Muž se zbraní (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž se zbraní (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Na silnici R4 v pátek střílel z okna dodávky muž na řidiče protijedoucích automobilů. Video natočil řidič, který jel ve voze za ním. Nikdo nebyl zraněn.

Případ šetří policie, informovala televize Nova, která videonahrávku policii poskytla.

Nahrávka je z 13. kilometru silnice R4 z Prahy ve směru na Strakonice. Muž střílel vykloněn z okna z airsoftové zbraně na plastové kuličky, byla k nerozeznání od pravé zbraně. Střelec opakovaně natahoval a střílel.

ČTĚTE TAKÉ:

Odborníci varovali, že pro člověka, na kterého někdo míří zbraní, může mít už jen tento pocit katastrofální dopad. Zbraň přitom dokáže vypálit projektil o rychlosti až 250 metrů za sekundu.

Když se přičte rychlost protijedoucího vozu, plastový náboj může ublížit - zblízka jsou to vyražené zuby, bez ochranných brýlí hrozí vystřelení oka.

Na autě způsobí škody jako krupobití. Aisoftbalovou zbraň si přitom může koupit každý, třeba i dítě.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.