19. dubna 2018 16:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mynář: Ovčáček se nemusí za své tweety k Sýrii obávat postihu

Jiří Ovčáček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Ovčáček. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se nemusí obávat postihu za své vyjadřování na sociálních sítích v souvislosti s útokem západních zemí proti Sýrii. Jeho výroky podle kancléře Vratislava Mynáře odpovídají názoru prezidenta Miloše Zemana. Ve čtvrtek to řekl Mynář.

Ovčáček sobotní útok aktivně komentoval na sociálních sítích. Například české novináře či pracovníky neziskových organizací ve svých příspěvcích obvinil, že vítají válku. Některá jeho vyjádření vyvolala kritiku. Mynář následně médiím sdělil, že komentáře Ovčáčka prověří.

16.dubna 2018 v 07:50, příspěvek archivován: 19.dubna 2018 v 16:33

Takže III. světová válka málem vypukla kvůli videu z dílny absolutně nedůvěryhodných Bílých helem. Šílené a obludné! https://t.co/YlzqslBbab

Ve čtvrtek Mynář řekl, že „celý Hrad“ stojí jednotně za názorem Zemana a útok na Sýrii považuje za nešťastný a zbytečný. „Tyto věci se válečným způsobem řešit nemají,“ řekl. Jak podle něj tyto záležitosti dále Ovčáček komentuje „na svém soukromém twitteru“, je jeho věcí. Dodal zároveň, že jeho vyjádření odpovídají „duchu“ toho, co si o útoku na Sýrii myslí prezident a byla proto v pořádku. „Nebudu z toho vyvozovat žádné důsledky, protože hájí stejný názor jako pan prezident,“ dodal kancléř.

Ovčáčkův twitter, i když je uveden jako twitter mluvčího prezidenta a přestože na něm Ovčáček často sděluje oficiální zprávy Pražského hradu, Mynář považuje za soukromý.

16.dubna 2018 v 14:58, příspěvek archivován: 19.dubna 2018 v 17:34

Přesně takovou patologickou sedlinu povzbuzují všichni ti “slušní a noblesní” podporovatelé války. https://t.co/NnRvzbF2Kb

15.dubna 2018 v 09:31, příspěvek archivován: 19.dubna 2018 v 17:35

Všichni, kdo ideově podpořili útok na Sýrii, se zesměšnili. Stafáž divadélka domluveného Washingtonem, Moskvou, Paříží, Londýnem a Damaškem.

14.dubna 2018 v 07:44, příspěvek archivován: 19.dubna 2018 v 17:35

Nadšení čeští novináři, neziskovkáři a pražskokavárníci prý už brzy vyrazí do první linie v Sýrii. Stále ale hledají velitele. Nějaký tip?

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.