Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na kruhový objezd v Hranicích spadl větroň, pilot havárii nepřežil

Česko

  15:17aktualizováno  17:06
Hranice (Přerovsko) - V Hranicích na Přerovsku ve středu odpoledne havaroval bezmotorový kluzák. Pilot na místě svým zraněním podlehl, řekl policejní mluvčí Libor Hejtman. Kluzák spadl přímo na kruhový objezd na kraji města.

V Hranicích na Přerovsku havaroval větroň. Spadl na kruhový objezd na kraji města. foto: ČTK

„Kluzák pilotoval muž z Hranicka ročník 1978. Zřítil se z dosud nezjištěných příčin. S největší pravděpodobností šel na přistání, před přistáním se spojil ještě s věží,“ uvedl Hejtman. Příčiny neštěstí budou policisté zjišťovat společně s leteckou inspekcí.

Kluzák dopadl přímo na ostrůvek na kruhovém objezdu. Havárie podle Hejtmana příliš provoz neomezila. „Doprava zhoustla, nicméně nemusela se nijak extra korigovat, jde o velký kruhový objezd,“ uvedl Hejtman. Nehoda se stala po 13:00.

Ve středu dopoledne se stala letecká nehoda také na letišti v Přerově, nikdo při ní však nebyl zraněn. „V jednomotorovém dvoumístném ultralehkém letadle se nacházel pilot a jeden cestující. Podle prvotního zjištění došlo k nehodě pravděpodobně při přistávání. Při dosedávání letadla na dráhu došlo k opakovanému poskočení a dopadu na přední pevnou podvozkovou nohu s kolem, která se zlomila,“ uvedl Hejtman.

Poškodila se také vrtule letadla. Škoda na letadle byla předběžně vyčíslena na 500 000 korun. „Škoda na dráze letiště nevznikla. Dechová zkouška na alkohol byla u čtyřicetiletého pilota negativní,“ uvedl mluvčí.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat