8. května 2019 15:17, aktualizováno  17:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na kruhový objezd v Hranicích spadl větroň, pilot havárii nepřežil

V Hranicích na Přerovsku havaroval větroň. Spadl na kruhový objezd na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Hranicích na Přerovsku havaroval větroň. Spadl na kruhový objezd na kraji... | foto: ČTK

Hranice (Přerovsko) V Hranicích na Přerovsku ve středu odpoledne havaroval bezmotorový kluzák. Pilot na místě svým zraněním podlehl, řekl policejní mluvčí Libor Hejtman. Kluzák spadl přímo na kruhový objezd na kraji města.

„Kluzák pilotoval muž z Hranicka ročník 1978. Zřítil se z dosud nezjištěných příčin. S největší pravděpodobností šel na přistání, před přistáním se spojil ještě s věží,“ uvedl Hejtman. Příčiny neštěstí budou policisté zjišťovat společně s leteckou inspekcí.

Kluzák dopadl přímo na ostrůvek na kruhovém objezdu. Havárie podle Hejtmana příliš provoz neomezila. „Doprava zhoustla, nicméně nemusela se nijak extra korigovat, jde o velký kruhový objezd,“ uvedl Hejtman. Nehoda se stala po 13:00.

Ve středu dopoledne se stala letecká nehoda také na letišti v Přerově, nikdo při ní však nebyl zraněn. „V jednomotorovém dvoumístném ultralehkém letadle se nacházel pilot a jeden cestující. Podle prvotního zjištění došlo k nehodě pravděpodobně při přistávání. Při dosedávání letadla na dráhu došlo k opakovanému poskočení a dopadu na přední pevnou podvozkovou nohu s kolem, která se zlomila,“ uvedl Hejtman.

Poškodila se také vrtule letadla. Škoda na letadle byla předběžně vyčíslena na 500 000 korun. „Škoda na dráze letiště nevznikla. Dechová zkouška na alkohol byla u čtyřicetiletého pilota negativní,“ uvedl mluvčí.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!