1. dubna 2017 14:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Pražském hradě byly postaveny nové kontrolní přístřešky

Turisté a návštěvníci Pražského hradu při bezpečnostních kontrolách procházejí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turisté a návštěvníci Pražského hradu při bezpečnostních kontrolách procházejí... | foto: ČTK

PRAHA Návštěvníci Pražského hradu už při bezpečnostních kontrolách procházejí novými přístřešky. Stejně jako předchozí jsou dřevěné, oproti dosavadním jsou ale výrazně prostornější. Při nepřízni počasí by tak měly ochránit více policistů i kontrolovaných lidí.

Dřevěné přístřešky u vstupů na Pražský hrad byly vybudovány loni na podzim. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček brzy po letním zavedení bezpečnostních kontrol, kterými musí projít všichni návštěvníci Hradu a které vyvolaly silnou kritiku, řekl, že by měly kontrolované lidi chránit třeba před deštěm. Budky ale skryly pouze část policistů, další policisté návštěvníky a jejich věci prohlíželi pod širým nebem.

Vedení Pražského hradu si od nových přístřešků slibuje to, že příchozím zajistí větší komfort. Postaveny byly u vstupů z Hradčanského náměstí a Prašného mostu na stejném místě jako jejich menší předchůdci.

Kancléř prezidenta Vratislav Mynář na začátku března řekl, že podoba přístřešku včetně napojení na energie je výsledkem dohody s památkáři. Náklady na jejich vybudování odhadl na řádově desítky tisíc korun za kus. „Bude to jednoduchá stavba, která nebude pevně spojena se zemí,“ řekl tehdy.

Turisté a návštěvníci Pražského hradu při bezpečnostních kontrolách procházejí...
Turisté a návštěvníci Pražského hradu při bezpečnostních kontrolách procházejí...

Vedení Pražského hradu také plánuje obměnit technické vybavení, které policisté používají ke kontrolám lidí. Dostat by měli nové bezpečnostní rámy i další technické vybavení, které bezpečnostní kontroly zjednoduší.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz