13. května 2019 15:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Trutnovsku se střetl vlak s autem. Řidička automobilu zemřela

Pondělní srážka vlaku s osobním automobilem na Trutnovsku (Bílé Třemešné). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pondělní srážka vlaku s osobním automobilem na Trutnovsku (Bílé Třemešné). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Bílá Třemešná (Trutnovsko) Na železničním přejezdu u Bílé Třemešné na Trutnovsku se v pondělí ráno střetl osobní vlak s osobním automobilem. Při nehodě zemřela dvaačtyřicetiletá řidička auta. Osmi desítkám cestujících z vlaku se nic nestalo, pokračovali náhradní autobusovou dopravou.

Nehoda zastavila na více než sedm hodin provoz na trati mezi Dvorem Králové nad Labem a Bílou Třemešnou. Zjištěno od záchranářů, policie a z internetových stránek Českých drah (ČD). Úsek je součástí frekventované trati mezi Jaroměří a Libercem.

13.května 2019 v 15:24, příspěvek archivován: 13.května 2019 v 15:58

-[030] Jaroměř - Liberec v úseku Dvůr Králové n.L. - Bílá Třemešná. Mimořádnost ukončena. https://t.co/sY4ak2NciH

Nehoda se stala okolo 7:45 na nechráněném přejezdu se světelnou signalizací v lesním úseku na okraji obce. Osobní vlak jel ve směru na Dvůr Králové nad Labem. Kvůli nehodě na přejezdu byla několik hodin uzavřena také silnice z Bílé Třemešné po křižovatku na Doubravice.

„Na vlaku je předběžná škoda 400 000 korun na vozidle 350 000 korun. Zabýváme se okolnostmi a příčinou nehody,“ řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Podle něj nejde o rizikový železniční přejezd.

Pondělní srážka vlaku s osobním automobilem na Trutnovsku (Bílé Třemešné).

Pondělní srážka vlaku s osobním automobilem na Trutnovsku (Bílé Třemešné).

Vlak zastavil několik desítek metrů od přejezdu, zdemolované auto skončilo po nárazu mimo trať. „Ve vlaku byli všichni v pořádku, cestovalo v něm asi 80 lidí,“ řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

ČTK