Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budova VŠE byla opět uzavřena. Počtvrté za tento semestr byla nahlášena bomba

Česko

  10:28
PRAHA - Vysoká škola ekonomická (VŠE) obdržela v pondělí ráno již čtvrté anonymní oznámení o nastražené bombě od začátku tohoto semestru. Policie celou budovu evakuovala a předpokládala, že objekt bude znovu otevřen v 15:30.

Vysoká škola ekonomická v Praze. foto: Reprofoto

„Z důvodu nahlášené bomby je nařízená okamžitá evakuace areálu VŠE na Žižkově, náměstí Winstona Churchilla 4, Praha 3,“ stálo v prohlášení Vysoké školy ekonomické. Jedná se o čtvrté oznámení o nastražené bombě od začátku tohoto semestru. 

Poslední anonymní oznámení bylo podáno 26. listopadu 2018, kdy policie ukončila bezpečnostní prohlídky s negativním výsledkem. Evakuovala tehdy z žižkovské budovy přes tři sta osob.

21.ledna 2019 v 08:45, příspěvek archivován: 21.ledna 2019 v 09:55

Z důvodu nahlášení nástražného výbušného systému na VŠE, míří na místo události několik policejních jednotek.

Policie předpokládala, že objekt bude znovu otevřen ve středu v  15:30 a hodlá podat trestní oznámení na neznámého pachatele. „Z důvodu nahlášení nástražného výbušného systému na Vysokou školu ekonomickou míří několik policejních jednotek,“ psala policie na Twitteru. Po 11. hodině policie upřesnila, že „pyrotechnická prohlídka byla ukončena s negativním výsledkem. Budova ale bude do odvolání prozatím uzavřena.“

V uplynulých měsících v tom studenti viděli přímou souvislost se zkouškovým obdobím, to však škola v listopadu odmítla.  

Autor: