Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Autobus plný cestujících sjel na Žďársku do příkopu a vrazil do strom. Zranění utrpělo 15 lidí

Česko

  16:13aktualizováno  19:37
Jámy (Žďársko) - Celkem 15 lidí ošetřili zdravotníci po pondělní odpolední nehodě linkového autobusu u obce Jámy na Žďársku. Jeden člověk byl těžce zraněn, do brněnské nemocnice jej přepravil vrtulník. Ostatní zranění skončili v novoměstské nemocnici. Řekl to Petr Novotný ze Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Nehoda se stala před 15:00. V autobuse společnosti Zdar cestovalo asi 30 lidí. Silnice by již měla být normálně průjezdná.

Autobus, který sjel ze silnice a narazil u obce Jámy na Žďársku do stromu. foto: Reprofoto/Twitter: Policie ČR

Na Žďársku havaroval plný autobus. Zranění utrpěly hlavně děti

Podle prvotních informací policie bylo zraněno sedm lidí, z toho dva těžce. Novotný nakonec potvrdil, že zdravotníci ošetřili 15 lidí, šest z nich mělo středně těžká zranění, osm zranění lehká. Záchranáři je převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě, kde byl aktivován traumaplán, řekla mluvčí nemocnice Tamara Pecková. Traumatologický plán, který připravuje nemocnici na hromadná neštěstí, testovala novoměstská nemocnice naposledy před několika týdny. V nemocnici byl dostatek sester i lékařů. Tým se podařilo svolat ještě před příjezdem prvního pacienta.

U obce Jámy na Žďársku havaroval 12. srpna 2019 odpoledne linkový autobus...
Autobus, který sjel ze silnice a narazil u obce Jámy na Žďársku do stromu.

Zprávu od záchranářů, kteří byli na místě nehody, dostala nemocnice v 15:29, specifikovala mluvčí nemocnice Tamara Pecková. První pacienti do novoměstské nemocnice dorazili v 15.50. O 25 minut později přivezli do nemocnice posledního pacienty. Jednu z žen ošetřili na gynekologickém oddělení. Dalších 13 pacientů ošetřili na urgentním příjmu. „Šest pacientů je hospitalizovaných, sedm bylo ambulantně ošetřeno a předáno do domácího léčení.

U Litovle se srazil autobus plný malých dětí s náklaďákem. Zranilo se osmnáct lidí

Zástupci společnosti Zdar jsou na místě nehody a zjišťují okolnosti. Prozatím se k ní nechtějí oficiálně vyjadřovat. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové autobus vyjel z neznámých příčin ze silnice, sjel do příkopu a narazil do stromu. Dechová zkouška na alkohol u řidiče byla negativní.

Silnice mezi Jámami a Žďárem nad Sázavou bude podle odhadu policie průjezdná až po 19:00. Dopravu policisté odklánějí na objízdnou trasu přes Veselíčko.

Autor: