Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Zlínsku se srazil vlak s posunující soupravou, jeden člověk je vážně zraněný

Česko

  14:14aktualizováno  14:44
BROUMOV-BYLNICE - V železniční stanici Brumov-Bylnice na Zlínsku se po 12:00 srazil osobní vlak s posunující soupravou. Potvrdil to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříkové jsou na místě tři zranění, strojvůdci a průvodčí, z toho jeden člověk těžce a dva lehce.
Policie, ilustrační foto

Policie, ilustrační foto foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

U nehody zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Vlak se srazil se soupravou, která se pohybovala v nádraží, uvedl Drápal.

Podle webu Českých drah (ČD) je provoz na trati Horní Lideč - Bylnice v místě zastaven. Dopravce zajišťuje pro cestující náhradní autobusovou dopravu. Omezení by mělo trvat do 18:00.

Jak uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková, do stojící posunující soupravy narazil osobní vlak vjíždějící do stanice. „Vlak jel bez cestujících, při srážce však utrpěli zranění strojvedoucí souprav a průvodčí,“ uvedla mluvčí.

Podle Javoříkové po střetu vykolejila jedna náprava osobního vlaku. Na místo nehody proto míří drážní hasiči, kteří by měli soupravu vrátit zpět na koleje.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat