Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kauza Nagyová: Kdo půjde k výslechu? Úřednice z vlády i poslanec Šťastný

Policisté odvážejí obžalovanou Janu Nagyovou z oddělení na Masné ulici v Ostravě k Okresnímu soudu v Ostravě Porubě  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté odvážejí obžalovanou Janu Nagyovou z oddělení na Masné ulici v Ostravě k Okresnímu soudu v Ostravě Porubě | foto: MAFRA: Alexandr Satinský

PRAHA Právníci obviněných v kauze Jany Nagyové i odstupující premiér Petr Nečas (ODS) si stěžují, že policie vyslýchá svědky pomalu a zdržuje proces. Serveru Lidovky.cz se však podařilo získat dosud nejobsáhlejší seznam lidí, kteří budou v nejbližších dnech vypovídat. Ten dokládá něco jiného - policie má kalendář s výslechy naplněný na týden dopředu.

Sérii policejních výslechů pozvolna odstartoval ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Na jeho vlastní žádost si ho policie pozvala 20. června. Krom výslechů zadržených byl nadlouho jediným vyslechnutým mimo policejní cely.

Až toto úterý se k němu přidalo trio zaměstnanců Úřadu vlády - řidiči Jiří Pertl, Petr Nagy a šéfka Hrzánského paláce Alena Hegrová. A hned ve středu musela na policii místopředsedkyně dozorčí rady podniku ČEPRO Jiřina Vorlová, aby detektivům vysvětlila, za jakých okolností přišel Marek Šnajdr ke svému postu v dozorčí radě této polostátní firmy.

Nagygate v souvislostech:

Den na to, ve čtvrtek, na policii dorazí předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) spolu s dalšími dvěma svědky. V pondělí, po prodlouženém víkendu, v pak výslechy pokračují vládními úřednicemi Evou Štánskou, Marií Zlatohlávkovou a Patricií Urbanovou.

Štánská se podle policejního usnesení podílela především na sledování řidiče Pertla a šéfky Hrzánského paláce Hegrové. Měla podávat zpravodajcům pokyny od Nagyové a předávat jim fotografie sledovaných a další materiály. Z přepisů sms zpráv mezi ní a Nagyovou je zřejmé, že ovládala kódovou řeč, kterou šéfka kabinetu Petra Nečase při jednání s vojáky používala. (VÍCE ČTĚTE ZDE)

Asistentky i náměstek ministerstva financí

Marie Zlatohlávková, Nečasova osobní asistentka, měla Nagyové obstarat fotografii premiérovy manželky Radky. Patricie Urbanová, která byla asistentkou Nagyové, ji informovala o schůzkách se zpravodajci.

V úterý bude v Brně vyslechnut i úředník Roman Boček. Dost možná přijde při výslechu řeč také na jeho honosnou vilu za více než deset milionů, kterou si postavil za Prahou. (VÍCE ČTĚTE ZDE)

Ve středu pak  bude na otázky detektivů odpovídat zaměstnanec ministerstva financí. Podle informací serveru Lidovky.cz by mělo jít o náměstka, který má na starosti společnosti se státním podílem, Zdeňka Zajíčka.

Ing. Lubomír Poul

Ing. Lubomír Poul

Den na to se na policii dostaví Lubomír Poul, ředitel Úřadu vlády a jeden ze sedmi zadržených při červnové policejní razii. Poul však nakonec nebyl z ničeho obviněn.

Zatímco Petr Nečas (ODS) se s žádostí o předvolání musí policii hlásit, jiné poslance z ODS si detektivové pozvali sami. Týden výslechů poměrně překvapivě zakončí poslanec Boris Šťastný (ODS).  

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!