Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vedení ANO projedná údajný nátlak Kleslové na dozorčí radu ČEZ

Česko

  19:29
PRAHA - Vedení hnutí ANO se bude zabývat nahrávkou, podle které místopředsedkyně hnutí Radmila Kleslová vyvíjela nátlak na dozorčí radu firmy ČEZ. Napsal to v úterý server Neovlivní.cz, který nahrávku zveřejnil. Předseda ANO Andrej Babiš potvrdil, že se za týden vedení ANO kvůli Kleslové sejde.

Radmila Kleslová z hnutí ANO. foto: MAFRA - David Neff

Kleslová na nahrávce přesvědčuje členy rady, aby se nezabývali smlouvou o spolupráci její advokátní kanceláře s ČEZ. Babiš označil vystupování starostky Prahy 10 Kleslové za nepřípustné a chce ho projednat na schůzi předsednictva ANO příští úterý. „Bude nejen o tom, ale také o působení našich zastupitelů v orgánech společností s majetkovou účastí státu, krajů, měst a obcí,“ řekl Babiš.

Na nahrávce Kleslová mluví s členem dozorčí rady ČEZ a bývalým náměstkem Babiše na ministerstvu financí Lukášem Wegenknechtem. Snaží se ho přesvědčit, že členové dozorčí rady by se její smlouvou se společností neměli zabývat, protože je to politicky nevhodné.

Konkrétně jmenuje jednoho z členů rady Jiřího Tyce, který podle ní zveřejnil detaily smlouvy v médiích. Sám Tyc serveru Neovlivní.cz řekl, že Kleslová se pokoušela na něj vyvíjet nátlak.

Prací pro ČEZ si Kleslová podle serveru vydělala měsíčně 100 tisíc korun. Babiš nejprve po zveřejnění informací o dohodě Kleslové s ČEZ prohlásil, že nevidí důvod, aby záležitost řešil. Později ale Kleslovou vyzval, aby smlouvu okamžitě ukončila. Na začátku září Kleslová požádala ČEZ o ukončení spolupráce. S firmou se dohodla, že smlouva skončí k 30. září.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.