14. ledna 2019 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Náledí kompletně zastavilo pardubickou MHD. Přerušení platí do odvolání

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

PARDUBICE Náledí v pondělí zhruba na hodinu a půl zastavilo provoz městské hromadné dopravy v Pardubicích. Ve městě hustě sněžilo a když se sněhová vrstva ujezdila, začala namrzat a silně klouzat. Do ulic musely vyjet sypače. Hromadná doprava v současnosti začíná postupně jezdit na všech linkách, vozidla však budou nabírat zpoždění, uvedl na facebooku Dopravní podnik města Pardubic.

Po zastavení dopravy zůstaly vozy stát v zastávkách i mimo ně. Žádná nehoda autobusu ani trolejbusu se nestala.

Podobný kolaps MHD v Pardubicích nepamatuje. Informaci pro cestující dopravní podnik zveřejnil na facebooku a na světelných tabulích ve městě. Stejně oznámil i opětovné spuštění dopravy.

„V 18:35 byla zastavena kompletně doprava v celých Pardubicích. Všechny vozy v zastávkách, případně tam, kde zůstaly stát, pod kopcem nebo na kopci. Všechno stojí do odvolání, zatím nevíme, kdy to zprůjezdníme,“ řekl ČTK po zastavení dopravy dispečer dopravního podniku Pardubic Petr Mates.

ČTK

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Najdete na Lidovky.cz