23. října 2017 17:18, aktualizováno  19:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nástupce Miroslava Kalouska? TOP 09 přijala Jiřího Pospíšila

Jiří Pospíšil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Pospíšil. | foto: Lidové noviny

PRAHA Europoslanec Jiří Pospíšil podal v sobotu přihlášku do TOP 09. V neděli ho podle informací LN přijala organizace v Praze 6. Pospíšil za stranu kandidoval ve volbách do Evropského parlamentu, dřívější politik ODS byl ale až do teď nestraník. Členskou přihlášku podal v sobotu poté, co se ukázalo, že TOP 09 ve volbách uhrála špatný výsledek.

Dlouho to přitom vypadalo, že se do sněmovny nedostane vůbec. Straně pomohly k překročení pětiprocentní hranice až pražské hlasy.

„Chci straně pomoci, proto jsem přihlášku podal. Věřím v budoucnost TOP 09,“ řekl LN Pospíšil. Teď se o něm spekuluje jako o příštím možném předsedovi. To, zda se současný předseda Miroslav Kalousek funkce vzdá, bude jasné až zítra. Předseda jihomoravské organizace „topky“ Jan Vitula nicméně už řekl, že Pospíšila na nového předsedu navrhne.

„S Jiřím Pospíšilem jsme v kontaktu delší dobu, sám nás před časem oslovil s tím, zda bychom měli zájem jej přijmout, pakliže by se rozhodl vstoupit do TOP 09. Jeho členství rozhodně není nějaká „hurá akce“ šitá že dne na den horkou jehlou. Mě osobně těší, že nás posílil právě jeden z našich europoslanců, Praze 6 to dodává další váhu a dokazuje to, že jsme jedna z nejúspěšnějších organizací, která v rámci TOP09 funguje,“ vysvětlil LN starosta Prahy 6 a předseda regionální organizace Ondřej Kolář.

V pondělí se přidal také první místopředseda Marek Ženíšek, který řekl, že po sněmu by v čele TOP 09 viděl právě Pospíšila.

Eliška Nová

Autor

Eliška Nováeliska.nova@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz