Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Střelba do protestujících? Podle sebe soudím tebe, vzkázal Nečas Grospičovi

Česko

  18:30
PRAHA - Premiéra Petra Nečase znepokojuje narůstající agresivita českých komunistů. Reagoval tak na výrok místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče, který na prvomájové demonstraci obvinil současnou vládu, že by mohla sáhnout až ke střelbě do protestujících.

Premiér a šéf ODS Petr Nečas po zasedání grémia ODS. foto: ČTK

"Komunisté se dodnes důsledně nerozloučili s totalitní minulostí a v poslední době jen narůstá jejich agresivita," sdělil serveru Lidovky.cz premiér. Grospič na prvomájové demonstraci KSČM na pražském Výstavišti připomněl střílení do protestujících dělníků a horníků za Rakouska-Uherska. Prohlásil, že není možné si dělat iluze, že v určitý moment by k takovým scénářům klidně nesáhla i tato vláda.

ČTĚTE TAKÉ:

Nečas připomněl, že Grospič patří mezi nejhorlivější stoupence gottwaldovských tradic. "V jeho případě se nepochybně jedná o uvažování podle sebe soudím tebe," doplnil premiér.

Stanislav Grospič, který plánuje kandidaturu na post šéfa KSČM, požadoval na oslavách Svátku práce zrušení vládních reforem, odstoupení vlády a vypsání předčasných voleb. Prohlásil, že stát rozkrádají "lidé typu Nečase, Kalouska, Bárty, Peake, Drábka, Hegera a také ti, kteří je platí: pánové Bakalové, Kellnerové, Babišové a Hušákové".

Poslanci KSČM Stanislav Grospič (vpředu vlevo) a Pavel Kováčik (vpředu vpravo)

Celý komunistický 1. máj se konal pod heslem Stop vládě. Na pražské Výstaviště přišly stovky příznivců KSČM. V úvodu zazněla Píseň práce, kterou přítomní komunisté vyslechli ve stoje, v průběhu oslav nechyběla ani Internacionála. V centru hlavního města se konaly také demonstrace a průvody anarchistů a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). V dolní části Václavského náměstí došlo ke střetu, když vzduchem létaly lahve a kameny.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat