Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nečas se chystá pracovat pro centrum, které povede Vondra

USA

  13:35aktualizováno  13:55
Petr Nečas vyjednává o novém zaměstnání. Bývalý premiér, kvůli jehož skandálu kolem přítelkyně Jany Nagyové, padla vláda, je blízko získání práce v Centru transatlantických vztahů.

"Petr Nečas by měl začít spolupracovat v rámci Centra transatlantických vztahů, což je jedno z našich odborných center, které se zabývá zejména bezpečnostními, ale třeba i ekonomickými vztahy mezi Evropou a Spojenými státy a pozicí České republiky," potvrdil LN informaci prorektor pro rozvoj Cevro Institutu Ladislav Mrklas.

S Nečasem stále probíhá vyjednávání, spolupráce by mohla začít už během podzimu. "Zejména by mělo jít o spolupráci na projektech, konferencích, publikační činnosti a podobně. Nevylučuji, že se do budoucna můžeme dohodnout i na nějakých volitelných předmětech. A to ať už z tohoto ranku, nebo z oblasti aplikovaných veřejných politik. Protože Petr Nečas určitě patří mezi lidi, kteří díky svým zkušenostem mají rozhodně co říci," dodává Mrklas.

Centrum vede Vondra

S vysokou školou už od loňského roku spolupracuje i bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). V letním semestru tam dokonce vedl jeden volitelný předmět. Teď převezme vedení zmiňovaného centra.

CEVRO Institut - pod Langerovým dohledem

Centrum CEVRO patří pod CEVRO Institut, což je soukromá vysoká škola v Praze, která  vznikla v roce 2006. Jejím zakladatelem je občanské sdružení CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie, založené a řízené politiky ODS. Šéfem správní rady Ivan Langer, předsedou dozorčí rady Zdeněk Zajíček. Rektorem CEVRO Institutu je Josef Šíma.

Langer - dlouholetý místopředseda ODS - se na kongresu ODS loni v listopadu pokoušel vrátit do vedení strany, delegáti ho ale do výkonné rady zvolit odmítli.