Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nečas se chystá pracovat pro centrum, které povede Vondra

Česko

  13:35aktualizováno  13:55
Petr Nečas vyjednává o novém zaměstnání. Bývalý premiér, kvůli jehož skandálu kolem přítelkyně Jany Nagyové, padla vláda, je blízko získání práce v Centru transatlantických vztahů.

"Petr Nečas by měl začít spolupracovat v rámci Centra transatlantických vztahů, což je jedno z našich odborných center, které se zabývá zejména bezpečnostními, ale třeba i ekonomickými vztahy mezi Evropou a Spojenými státy a pozicí České republiky," potvrdil LN informaci prorektor pro rozvoj Cevro Institutu Ladislav Mrklas.

S Nečasem stále probíhá vyjednávání, spolupráce by mohla začít už během podzimu. "Zejména by mělo jít o spolupráci na projektech, konferencích, publikační činnosti a podobně. Nevylučuji, že se do budoucna můžeme dohodnout i na nějakých volitelných předmětech. A to ať už z tohoto ranku, nebo z oblasti aplikovaných veřejných politik. Protože Petr Nečas určitě patří mezi lidi, kteří díky svým zkušenostem mají rozhodně co říci," dodává Mrklas.

Centrum vede Vondra

S vysokou školou už od loňského roku spolupracuje i bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). V letním semestru tam dokonce vedl jeden volitelný předmět. Teď převezme vedení zmiňovaného centra.

CEVRO Institut - pod Langerovým dohledem

Centrum CEVRO patří pod CEVRO Institut, což je soukromá vysoká škola v Praze, která  vznikla v roce 2006. Jejím zakladatelem je občanské sdružení CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie, založené a řízené politiky ODS. Šéfem správní rady Ivan Langer, předsedou dozorčí rady Zdeněk Zajíček. Rektorem CEVRO Institutu je Josef Šíma.

Langer - dlouholetý místopředseda ODS - se na kongresu ODS loni v listopadu pokoušel vrátit do vedení strany, delegáti ho ale do výkonné rady zvolit odmítli.

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...