Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Expremiér Nečas se rozvedl. U soudu se neobjevil

Magazín

  10:18
PRAHA - Manželství expremiéra Petra Nečase bylo u Obvodního soudu pro Prahu 4 rozvedeno. Informaci, kterou přinesl server Blesk.cz, potvrdil mluvčí soudu Michael Květ. Rozsudek podle něj nabude právní moci dnem doručení.

Radka Nečasová a Petr Nečas foto: ČTK

Server uvedl, že manželé se k soudu nedostavili, zastupovali je jejich právníci. O Nečasových rodinných problémech se spekulovalo už loni, letos v lednu Nečasovi oznámili, že spolu nežijí.

Expremiér původně tvrdil, že za rozpadem manželství není vztah s někým jiným. Nedávno ale přiznal vztah se svou bývalou spolupracovnicí Janou Nagyovou, která čelí obvinění v souvislosti s přidělováním politických trafik a zneužití Vojenského zpravodajství.

ČTĚTE TAKÉ:

O rozvodu informoval jako první blesk.cz. Podle justiční webové databáze se jednání na obvodním soudu konalo od 08:45, soudkyně Blanka Schramová jej nařídila jen na čtvrt hodiny.

"Potvrzuji, že dnes bylo uvedené manželství naším soudem rozvedeno.Účastníci se i vzdali práva na odvolání, rozsudek tedy nabyde právní moci dnem doručení," napsal  mluvčí soudu.

Nečas už dříve uvedl, že se na rozdělení majetku a péči o děti s manželkou Radkou dohodli. Společně mají čtyři děti, dvě nezletilé dcery zůstanou v péči matky.

Manželství trvalo více než 25 let. Nečas původně tvrdil, že za rozpadem manželství není vztah s někým jiným. Poté, co kvůli obvinění Nagyové a dalších lidí padla Nečasova vláda, expremiér přiznal, že má s Nagyovou vztah.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...

Mohlo by vás zajímat