Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Expremiér Nečas se rozvedl. U soudu se neobjevil

Lidé

  10:18
PRAHA - Manželství expremiéra Petra Nečase bylo u Obvodního soudu pro Prahu 4 rozvedeno. Informaci, kterou přinesl server Blesk.cz, potvrdil mluvčí soudu Michael Květ. Rozsudek podle něj nabude právní moci dnem doručení.

Radka Nečasová a Petr Nečas foto: ČTK

Server uvedl, že manželé se k soudu nedostavili, zastupovali je jejich právníci. O Nečasových rodinných problémech se spekulovalo už loni, letos v lednu Nečasovi oznámili, že spolu nežijí.

Expremiér původně tvrdil, že za rozpadem manželství není vztah s někým jiným. Nedávno ale přiznal vztah se svou bývalou spolupracovnicí Janou Nagyovou, která čelí obvinění v souvislosti s přidělováním politických trafik a zneužití Vojenského zpravodajství.

ČTĚTE TAKÉ:

O rozvodu informoval jako první blesk.cz. Podle justiční webové databáze se jednání na obvodním soudu konalo od 08:45, soudkyně Blanka Schramová jej nařídila jen na čtvrt hodiny.

"Potvrzuji, že dnes bylo uvedené manželství naším soudem rozvedeno.Účastníci se i vzdali práva na odvolání, rozsudek tedy nabyde právní moci dnem doručení," napsal  mluvčí soudu.

Nečas už dříve uvedl, že se na rozdělení majetku a péči o děti s manželkou Radkou dohodli. Společně mají čtyři děti, dvě nezletilé dcery zůstanou v péči matky.

Manželství trvalo více než 25 let. Nečas původně tvrdil, že za rozpadem manželství není vztah s někým jiným. Poté, co kvůli obvinění Nagyové a dalších lidí padla Nečasova vláda, expremiér přiznal, že má s Nagyovou vztah.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat