6. července 2013 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nečasova vláda, jak ji viděl Demagog.cz: 559 pravd a 73 lží

Poslední společná fotka kabinetu Petra Nečase | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslední společná fotka kabinetu Petra Nečase | foto: www.vlada.cz

PRAHA Vládu premiéra v demisi Petra Nečase (ODS), která již vyklízí své kanceláře pro ministry kabinetu Jiřího Rusnoka, lze hodnotit i jinou optikou, než výroky politických oponentů. Věcný pohled na působení Nečasových ministrů v průběhu vládnutí přinášel server Demagog.cz. Podle statistik serveru mluvili její ministři na každou lež průměrně sedmkrát pravdu.

Nejhůře v hodnocení serveru dopadli premiér Petr Nečas (ODS) a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Oběma Demagog naměřil shodně 18 nepravd. Nečas však na tento počet potřeboval 172 výroků, Kalousek o 36 méně.

Jak Demagog testoval politiky:

Oba patřili mezi trojici nejvíce sledovaných politiků. Nejčastěji server ověřoval právě Nečasovy výroky. Až za ním byl detailnímu zkoumání podroben prezident Miloš Zeman a odcházející ministr financí Kalousek.

Nečas nemluvil pravdu například když tvrdil, že "Všichni poslanci ODS podpořili důchodovou reformu," nebo při prohlášení, že: "máme sedmý nejnižší dluh v celé Evropské unii".

Pravdomluvný Stanjura

Bez jediné nepravdy z hodnocení serveru vyšli ministři Zbyněk Stanjura (ODS), Kamil Jankovský (LIDEM), Tomáš Chalupa (ODS) nebo Petr Mlsna (LIDEM). Je však třeba dodat, že především u Jankovského a Mlsny nebylo ověřovaných výroků mnoho - dohromady jich měli jen jedenáct.

Ani jednou nezalhala ani exministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09). V jejím případě však byl hodnocen jen jediný výrok, který byl navíc hodnocen jako zavádějící.

U exministryně kultury Hanákové (TOP 09) Demagog hodnotil jediný výrok. Neověřitelný.

U exministryně kultury Hanákové (TOP 09) Demagog hodnotil jediný výrok. Neověřitelný.

Jako nejvíce pravdomluvný ministr ze srovnání vychází odcházející ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS). Server hodnotil jednatřicet jeho výroků - z toho jen jeden byl označen jako zavádějící a další čtyři jako neověřitelné. Zbylých 26 bylo pravdivých. Kompletní statistiky najdete na serveru Demagog.cz.

khuKarel Hrubeš
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA NÁKUPU S NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč