28. srpna 2017 23:09, aktualizováno 29. 8 7:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejvyšší stupeň poplachu. Hoří obří skládka odpadu, Litvínov vyzývá obyvatele, aby nevětrali

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 13Diskuse
Obří požár skládky mezi Mostem a Litvínovem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obří požár skládky mezi Mostem a Litvínovem. | foto: Repro 360° zpravodajství

LITVÍNOV/PRAHA Desítky metrů vysoké plameny a hlasité rány. Kvůli obřímu požáru skládky Celio mezi Mostem a Litvínovem vyhlásili hasiči nejvyšší - zvláštní stupeň požárního poplachu. Litvínov rozeslal obyvatelům varovnou zprávu, aby zavřeli okna a nevětrali.

Podle serveru e-mostecko.cz dostali lidé SMS s varováním: „Kouřová vlečka směrem Horní Jiřetín, Komořany, Litvínov. Doporučujeme zavřít okna a nevětrat.“

Požár je tak velký, že je vidět nejen z Mostecka a Litvínova, ale také z nedalekého Jirkova a Chomutova.

Loni v září v areálu firmy hořela hala na zpracování odpadů. Škoda tehdy dosáhla desítek milionů korun.
Podobně velká skládka u Litvínova hořela už v březnu.

S rozsáhlým požárem podle krajského mluvčího hasičů Lukáše Marvana bojuje 10 jednotek. Hořela plocha o velikosti zhruba 100 krát 100 metrů. „Požár už je lokalizovaný. Byl velmi rozsáhlý, proto byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu,“ uvedl Marvan. Litvínovská radnice v noci upozorňovala obyvatele města, aby raději nevětrali. „Podle měření žádné škodliviny do vzduchu neunikly,“ doplnil Marvan.

Požáry na litvínovské skládce nejsou výjimečné. Naposledy hořel odpad na obdobně velké ploše letos v březnu. Loni v září v areálu firmy hořela hala na zpracování odpadů. Škoda tehdy dosáhla desítek milionů korun.

  • 13Diskuse


Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky


Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz