Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Několik lidí si na diskotéce v Holešově udělalo party bez roušek, měli i nafukovací vířivku

Policisté v období koronavirové pandemie. foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Holešov (Kroměřížsko) - Několik lidí v noci na sobotu pořádalo na diskotéce v Holešově na Kroměřížsku společenskou akci. V provozovně byli lidé bez roušek, podával se alkohol, kouřilo se uvnitř provozovny a navíc byla instalována a používána nafukovací vířivka, uvedla mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová na webových stránkách města.
  14:35

„Za jiných okolností věříme, že by to byla pro mladé lidi jistě výborná párty, nikoliv ale v tomto vyhlášeném nouzovém stavu, kdy se všichni ostatní ve svém chování omezují. Všechna na místě zjištěná přestupková jednání budou předána k dalšímu opatření příslušnému správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí.

Zachraňte naše pivo, vyzývají Čechy minipivovary. Potřebují prodat 300 000 piv, které se mohou zkazit

Lidé podle ní byli již dostatečně varováni. „Pro zveřejnění této skutečnosti jsme se rozhodli právě z důvodu informování veřejnosti, abychom co nejvíce poukázali na problémy, se kterými se nyní městská policie při kontrolách potýká. Zároveň doufáme, že se i těm posledním, kterým závažnost situace stále nedochází, rozsvítí,“ uvedla mluvčí. Městská policie za poslední dva dny zjistila 11 porušení nařízení. Ve městě žije téměř 12 000 lidí.

Dodržování nařízení se kontroluje i v jiných městech Zlínského kraje, například strážníci ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku udělili již několik pokut ve výši 10 000 korun za nerespektování povinnosti nosit roušku nebo jinou ochranu úst a nosu.

Ve Zlínském kraji je dosud 104 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Nikdo v kraji dosud na onemocnění COVID-19 nezemřel, nikdo však také nebyl vyléčen.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat