15. září 2009 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Němcová: Paroubek se bojí, že bude označen za viníka krize

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Sociální demokraté, kteří na jaře položili Topolánkovu vládu, opět překvapili. Už nechtějí předčasné volby, které tak prosazovali. "Paroubek se bojí, že bude označen za viníka rozpočtové krize," říká místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a členka ODS Miroslava Němcová.

Lidovky.cz: Proč myslíte, že ČSSD otočila a dnes pravděpodobně pro rozpuštění sněmovny hlasovat nebude?

Ten důvod vidím v obavě Jiřího Paroubka směrem k ekonomické krizi. Bojí se, že bude označen za jejího viníka ve chvíli, kdy bude schválen státní rozpočet. Myslím, že tímto krokem se z toho, co napáchal na jaře, chce trochu vymanit.

Lidovky.cz: Co bude následovat?
Znamená to, že pokud se k nim někdo přidá a nebude dosaženo ústavní většiny (120 hlasů), tak sněmovna zůstává a o termínu dalších voleb se budeme bavit nevím kdy.

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz