Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevíte koho volit? Odpověď získáte za pět minut

Evropa

  10:43
PRAHA - Občanské sdružení chce pomoc nerozhodným voličům a připravilo pro ně volební kalkulačku pro předčasné volby 2013. Ty se uskuteční v pátek 25. a sobotu 26 října. Podle sdružení by zaškrtnutí všech otázek nemělo zabrat více než pět minut.
Volební urna - ilustrační foto

Volební urna - ilustrační foto foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

Kalkulačka, kterou připravilo sdružení KohoVolit.eu, vás provede nejzásadnějšími návrhy, o kterých poslanci v letech 2010 až 2013 hlasovali. Můžete se tak vžít do jejich role a po vyplnění zjistit, jaký poslanec je vaší spřízněnou duší nebo s jakou politickou stranou jste měli největší názorovou shodu.

Celkem odpovídáte na 35 otázek. Na výběr máte tři možnosti - ano, ne a nevím / je mi to jedno. Každý návrh je doplněn popisem a seznamem s volbou jednotlivých poslanců, abyste si mohli zaškrtnuté odpovědi průběžně kontrolovat. Konečný výsledek jde sdílet přes sociální sítě.

Nevíte koho volit?

Volební kalkulačku si můžete vyzkoušet ZDE

Volební kalkulačka

Autoři projektu připravují na 25. září ještě spuštění názorového testu. V něm si budete moc otestovat, s jakou stranou účastnící se předčasných voleb se ideově nejvíce shodujete.

Volební kalkulačku vyvíjí sdružení KohoVolit.eu už od roku 2006. Celkem vytvořilo 20 volebních kalkulaček pro různé druhy voleb. Mezi poslední patří ta pro přímou volbu prezidenta.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...