Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z ODS prchají členové. Prospěcháři, myslí si Kuba a štve tím okolí

Česko

  6:00
PRAHA - ODS se dlouhodobě potýká s masivním odchodem členů. Jen v loňském roce opustilo stranu téměř 4000 členů. Kromě nedávných odchodů výrazných parlamentních tváří Borise Šťastného či Martina Doktora mizí i zakládající členové. Důvod? Partajní elitářství i zklámání z politiky, kterou ODS v celostátním měřítku předvádí.

Místopředseda Kuba představil kampaň ODS, která právě odstartovala. foto: Petr Topič, MAFRA

Když se ČT úřadujícího šéfa strany ptala, jak exodus spolustraníků vnímá, odpověděl jasně: "ODS se zbavila některých lidí, kteří v ní byli buď účelově, nebo z nějakého osobního prospěchu."

Další posila pro Klausovce: exposlanec Zdeněk Prosek vystoupil z ODS

Bývalý primátor Plzně a exposlanec za ODS Zdeněk Prosek, jeden ze spoluzakladatelů strany, reagoval na Kubova slova se značnou dávkou ironie. "Když to říká pan Kuba...," pousmál se. A úřadujícímu předsedovi vzkázal, že po více než dvaceti letech mizí ze strany ze stejných důvodů, kvůli kterým se od partaje odvracejí desetitisíce voličů. Víc se k situaci v ODS však vyjadřovat nechtěl.

K TÉMATU:

"Cítím se být tímto výrokem pana ministra dotčen, protože znám několik členů, kteří z ODS odešli a rozhodně se nedá říct, že by byli prospěcháři. Naopak, jsou to lidé nespokojení se současným stavem a s tím, že ve straně právě ti prospěcháři zůstali," řekl serveru Lidovky.cz jeden z bývalých členů brněnské ODS, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Spojení s ODS zatím nepřerušil Jan Vidím. Po svém odsunu na 13. místo kandidátky ve Středočeském kraji ovšem poslanecký matador oznámil konec aktivní politiky. "Jsem celkově otrávený a unavený. Ve straně ale zůstávám," řekl pro server Lidovky.cz. Co se týče výroku Martina Kuby, komentoval ho Vidím následovně: "Nevím, jaké myslí prospěcháře. Pokud se to týká mě, tak je to na facku."

Během posledních 3 let ztratila ODS podle webu mojeods.cz takřka devět tisíc členů, z toho pak skoro polovinu za poslední rok.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...