Sobota 14. prosince 2019svátek má Lýdie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
16. září 2013 10:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nevíte koho volit? Odpověď získáte za pět minut

Volební urna - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volební urna - ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Občanské sdružení chce pomoc nerozhodným voličům a připravilo pro ně volební kalkulačku pro předčasné volby 2013. Ty se uskuteční v pátek 25. a sobotu 26 října. Podle sdružení by zaškrtnutí všech otázek nemělo zabrat více než pět minut.

Kalkulačka, kterou připravilo sdružení KohoVolit.eu, vás provede nejzásadnějšími návrhy, o kterých poslanci v letech 2010 až 2013 hlasovali. Můžete se tak vžít do jejich role a po vyplnění zjistit, jaký poslanec je vaší spřízněnou duší nebo s jakou politickou stranou jste měli největší názorovou shodu.

Celkem odpovídáte na 35 otázek. Na výběr máte tři možnosti - ano, ne a nevím / je mi to jedno. Každý návrh je doplněn popisem a seznamem s volbou jednotlivých poslanců, abyste si mohli zaškrtnuté odpovědi průběžně kontrolovat. Konečný výsledek jde sdílet přes sociální sítě.

Nevíte koho volit?

Volební kalkulačku si můžete vyzkoušet ZDE

Volební kalkulačka

Volební kalkulačka

Autoři projektu připravují na 25. září ještě spuštění názorového testu. V něm si budete moc otestovat, s jakou stranou účastnící se předčasných voleb se ideově nejvíce shodujete.

Volební kalkulačku vyvíjí sdružení KohoVolit.eu už od roku 2006. Celkem vytvořilo 20 volebních kalkulaček pro různé druhy voleb. Mezi poslední patří ta pro přímou volbu prezidenta.

jzlJakub Zelenka
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!