Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž se v obchodě na pražském Andělu polil hořlavinou, zapálil a odjel tramvají

Česko

  15:25aktualizováno  22:33
Kolem druhé hodiny odpolední se v nákupní pasáži u Alberta na pražském Andělu v pondělí zapálil mladý muž. Hořící vyšel ven, kde se mu podařilo uhasit, a nastoupil do tramvaje ve směru na Barrandov. Po zásahu policie a záchranářů skončil na klinice popálenin na Vinohradech.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Policie ČR

„Muž byl zřejmě zfetovaný, nejprve si dobíjel kredit vedle v trafice, poté ho ale někdo vykázal. Dělal hluk, křičel, následně se celý včetně hlavy polil tekutým podpalovačem a zapálil. Musel to plánovat, když hořlavinu vytáhl z batohu,“ uvedli pracovníci sýrárny Hakarmel, u jejíhož vstupu muž, podle svědků zhruba třicetiletý, čin vykonal. „Venku už hořel poměrně dost,“ dodal personál.

Pracovník ochranky Ognyan Žekov uvedl, že s mužem byla i neznámá žena. „Křičela na něj: ‚Kájo, nedělej to, nedělej to.‘ Měl mokrou hlavu a byl bezvlasý. Hořel 3-4 minuty, na hrudi až k zátylku. Kousek kůže mu odpadl, hořela velmi rychle. Pak vyšel ven z pasáže, sundal si bundu a uhasil se. Viděl jsem jenom, jak nastoupil do tramvaje a odjel,“ vylíčil. Přivolaní záchranáři tak již na místě nikoho nenašli a odjeli. Policie následně muže sledovala za tramvají z policejního vozu. 

„Kolem čtrnácté hodiny jsme přijali hlášení, že se měl na místě polít neznámý muž blíže nespecifikovanou tekutinou a následně se zapálit. Nicméně se hned uhasil, nasedl do tramvaje směrem na Barrandov a odjel. Tam ho policisté nalezli, zavolali rychlou záchrannou službu a ta ho ošetřila,“ uvedl k incidentu mluvčí pražské policie Jan Rybanský. 

O muže se následně zdravotníci postarali. „Ve čtrnáct hodin jsme od policie obdrželi tuto výzvu, k té jsme vyjeli ve složení inspektora a záchranářské posádky. Na místě jsme ošetřili muže ve věku 38 let s popáleninami na pěti procentech těla. Poté byl převezen na kliniku popálenin do Vinohradské nemocnice,“ popsala serveru Lidovky.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Podle aktuálních informací byl muž opilý a při dechové zkoušce nadýchal 2,5 promile alkoholu. 

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat