Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Nová ,posila‘ ve vedení ČSSD čelí trestnímu oznámení za nákup pozemku pod cenou

Česko

  13:25
Nová místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová uzavřela v roce 2006 výhodný realitní obchod. Pozemek o rozloze 1747 metrů čtverečních v pražské Michli koupila za 1,48 milionů korun. Jeho cena přitom v současnosti odpovídá téměř deseti milionům.

Nově zvolená místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová. foto:  Petr Topič, MAFRA

Náměstkyně ministra zdravotnictví koupila pozemek v klidné vilové lokalitě na pražském Bohdalci od dnes již zesnulého Tomáše Šulce, informuje server Novinky.cz. Nyní je obchod předmětem trestního oznámení - napadají ho dědicové původní majitelky pozemků, která jej získala v restituci.

Zda se trestním oznámením pro možný podvod bude policie zabývat, není jisté. Z pražského městského státního zastupitelství, kam ho stěžovatelé podali, totiž putovalo na Krajské státní zastupitelství v Brně. 

SERVER LIDOVKY.CZ a KAUZA „MYNÁŘOVY VILY“

V reakci na to podala Lenka Teska Arnoštová trestní oznámení také - na neznámého pachatele pro pomluvu a křivé obvinění. 

Dědicové po původní restituentce se podle informací serveru Novinky.cz kvůli zděděným pozemkům mezi sebou hádají. Co se týče pozemku, jež koupila Arnoštová, jsou však zajedno. Pochybují o tom, zda Tomáši Šulcovi politička vůbec zaplatila, a jestli se k němu dostala čistou cestou.

Podle kupní smlouvy, kterou připravil Arnoštové otec, právník Jan Arnošt, zaplatila čerstvá místopředsedkyně Šulcovi ve dvou splátkách 615 tisíc na ruku ještě před podpisem smlouvy. Zbytek, 867 tisíc, byl rozeslán na účty určené Šulcem a celá částka měla být uhrazena ještě před datem podpisu smlouvy. Tomáš Šulc o necelý rok později zemřel a jeho rodina nyní předpokládá, že v době prodeje ani neznal skutečnou cenu pozemku.

Podle vyjádření Arnoštové cena, za kterou parcelu koupila, odpovídala výši znaleckého posudku. „Jednalo se o soukromoprávní vztah, kdy prodávající vůči sjednané kupní smlouvě a jejím parametrům nevznesl nikdy žádné připomínky, byl s ní zcela srozuměn, uzavřel ji naprosto svobodně,“ uvedla.

Autor: