130 let

Diskuze

Nová zbraň proti suchu. Novostavby by podle ministra Brabce měly povinně akumulovat nebo vsakovat dešťovou vodu

Ministerstvo životního prostředí chce zavést u nových staveb povinnost akumulovat dešťovou vodu, nebo ji vsakovat. Změna v novele vodního zákona by mohla platit od roku 2021, uvedl v úterý na tiskové konferenci po jednání Národní koalice pro boj se suchem ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IF

Je smutne ze ministr vlady za ANO netusi jak je nastaven stavebni zakon produkovany ministerstvem take za ANO. Uz dnes jsou jasne na zaklade zakonu, vyhlasek a uzemnich planu stanoveny meze zastavitelnosti pozemku a zpusob likvidace srazkovych vod, zpravidla na pozemku samem. Ten problem samozrejme lezi opet ve fungovani stavebnich uradu, ktere neprovadeji fyzickou kontrolu vystavby a nepozaduji aby vystavba rodinnych domu probihala odbornymi firmami a nikoliv jako kdyz vlastovky lepi hnizdo...

0 0
možnosti
PB

P33e65t21r 54B52r78o50d85a

12. 5. 2020 17:37

Vše je OK .. Jenže jak to bude z účtováním stočného které se v naší obci odvíjí od vodného? Soused má novostavbu splachuje dešťovkou což je správná věc nicméně my ostatní za něj platíme stočné, které se rozpočítává dle měřáku na splašcích a odběru vody.

0 0
možnosti
JN

J79i58r20k42a 59N52o58v11ý

12. 5. 2020 18:08

Na splašcích je měřák? A já myslel, že se stočné vypočítává podle vodného.

0 0
možnosti
KV

Vodu chránili a akumulovali již naši předkové. V každé vsi byl rybníček nebo alespoň nádrž na dešťovou vodu. A téměř na každém soukromém pozemku byly meší nádrže nebo sudy na dešťovou vodu. Lidé moc dobře znali důležitost zadržování vody. A dělali to díky svému selskému rozumu a nikdo jim to neukládal jako pvinnost. A po létech práce na ministerstvu objevili úředníci Ameriku.

0 0
možnosti
AMF

Orgány péče o životní prostředí k dnešní neblahé situaci hodně přispěly.

Ještě před pár lety jsme zajišťovali stavební povolení na RD, který měl stát na konci vesnice. Majitel chtěl dešťovou vodu rozvést na svoje louky, které byly kolem. Ten boj s odborem ŽP byl nekonečný.

Tak to bylo vždy.;-(

0 0
možnosti
JN

J54i74r49k64a 32N52o88v14ý

12. 5. 2020 15:19

Vrátit se k trativodům, jaké měli naši předci. Exkrementy a moč spodní vody nekontaminují, takže jen přizpůsobit prací prášky a mycí prostředky. A i kdyby kontaminovaly, tak je pořád lepší kontaminovaná voda, která se dá vyčistit, než žádná.

0 0
možnosti
MN

M66i32l27a57n 18N93e63t41r96h

12. 5. 2020 15:13

Tak proč Brabci a celé ANO betonují louky i pole ? Proč stavějí další zbytečné benzínky ?

0 0
možnosti
MP

Citace z článku: „Odvod dešťové vody do kanalizace bude umožněn jen v těch případech, kdy bude prokazatelně doloženo, že jiné řešení hospodaření se srážkovou vodou není možné. ...

Komentář: V 90. letech jsem pracoval pro moravskou firmu (Ecofluid) vyrábějící malé a domácí čistírny odpadních vod, které vyčistily odpadní vodu v místě a vyčištěná, užitková voda tam zůstávala (k zalévání trávníků, místních hřišť... ) Bohužel, v té době konkurenční střet vyhrály centralizované čistírny odpadních vod.

0 0
možnosti
PB

Jak velká byla ta akumulační část? A jak to prodražovalo řešení vůči konkurenci?

Aplikace záleží na místě, jestli je kde užitkovou vodu kde uplatnit, zda má nebo nemá obec (jednotnou, splaškovou, dešťovou) kanalizaci a centrální čističku odpadních vod.

Domovní čističky se pořád dělají, jsou obce, kde se bez nich nepovoluje stavět.

0 0
možnosti
MS

Největší hloupost na světě řešit dešťovou vodu, když neprší. Pořád řeší dotace na nádrže na dešťovku, vsakování dešťové vody, stavět přehrady......ale ta dešťovka prostě není.;-€

0 0
možnosti
MS

Jak jste přišla na to, že neprší? Viděla jste data Českého hydrometeorologického ústavu za minulá období? Úhrny srážek jsou jen o něco nižší. 2019 94% celorepublikové standardu z let 1960 až 2019, 2017 ale 101%, 2016 93%.

0 0
možnosti
MV

Tyto vymyšlenosti samozřejmě nebudete moci udělat jen tak na koleni, bude na to muset být certifikát od odborné firmy, která si to nechá draze zaplatit. Stejně jako energetické štítky. Takže takto vypadá podpora lidem, co chtějí stavět vlastní bydlení.8-o

0 0
možnosti
Foto

To si zjednodušujete. Nejvíc vody se ztratí odtokovými kanály podél silnic. Další velké množství vytéká z umělých svahů a zářezů podél silnic.

Přímo radnice se chovají tak, že způsobují sucho. Při sekání trávy udusávají půdu.

Odvážejí listí, a tak žížalám zůstane jen jehličí, které nežerou. Bez žížal půda málo vsakuje a udrží vody.

U nových ulic dávají černý asfalt, ačkoliv se od jakživa používaly bílé kamínky. Povrch ulic a chodníků má byt světlý i když je zastíněný stromy, protože to je vodorovná plocha, která se nejvíce zahřívá v létě, když je to nežádoucí.

Na střechách by neměly být ani sluneční kolerktory, protože ohřívají vzduch a zvyšují odpar vody.

0 0
možnosti