22. června 2017 12:50, aktualizováno  14:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nový prezidentský kandidát? Sehnalova ODA by chtěla na Hradě exšéfa Škody Kulhánka

Vratislav Kulhánek na snímku z února 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Kulhánek na snímku z února 2017. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Byznysmen s benzinem v žilách. I takové označení si vysloužil Vratislav Kulhánek (73), který deset let stál v čele největší tuzemské automobilky Škody Auto. Nejprve působil jako předseda představenstva a později jako šéf dozorčí rady. Nyní ale přemýšlí o jiné funkci. Miliardář Pavel Sehnal, který je předsedou ODA, mu totiž v minulých týdnech nabídl, aby kandidoval na prezidenta republiky.

„Bylo mi to navrženo. Je to ve fázi možného záměru. Zatím jsem se úplně nerozhodl,“ řekl LN Kulhánek, rodák z Českých Budějovic, který byl za svůj život už ledasčím. Vedle podnikání ho lákal sport. V letech 2004 až 2008 byl předsedou Českého svazu ledního hokeje a působil rovněž v Českém olympijském výboru.

Předseda ODA Pavel Sehnal potvrdil, že Kulhánka oslovil. Jedná ale i s dalšími potenciálními kandidáty. „Naše strana má zájem postavit vlastního prezidentského kandidáta, který by zastupoval pravicovou část voličů,“ řekl LN Sehnal. Oznámení o jméně prezidentského kandidáta očekává v průběhu příštího týdne na tiskové konferenci.

Byznysmen Vratislav Kulhánek, fotografováno pro časopis Téma, 2016.
Bývalý šéf Škoda auto,Vratislav Kulhánek, 2016.

Politici se o úspěšného manažera Kulhánka zajímají dlouhodobě. V minulosti ho chtěl vyslat do Senátu lídr hnutí ANO Andrej Babiš.

Oslovení Kulhánka potvrdili LN i dva další blízcí spolupracovníci Sehnala. „Před několika týdny jsem zachytil informaci, že se s ním o tom bude bavit,“ řekl jeden z nich.

Více čtěte v pátečních LN.

Martin Shabu

Autor

Martin Shabumartin.shabu@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz