3. června 2017 15:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V neděli mohou přijít bouřky a lijáky. Zbytek června bude teplotně průměrný

Počasí - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Počasí - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Moravu a Slezsko v neděli odpoledne ojediněle zasáhnou silné bouřky s přívalovými srážkami, nárazy větru o rychlosti 70 kilometrů za hodinu nebo kroupami. Ve výstraze to v sobotu uvedl Český hydrometeorologický ústav. V Čechách lze očekávat déšť či přeháňky, místy bouřky. Nadcházející čtyři týdny budou teplotně spíše průměrné. Nejchladnější by měl být týden od 12. června.

Moravu a Slezsko v neděli odpoledne ojediněle zasáhnou silné bouřky s přívalovými srážkami, nárazy větru o rychlosti 70 kilometrů za hodinu nebo kroupami. Ve výstraze to v sobotu uvedl Český hydrometeorologický ústav. V Čechách lze očekávat déšť či přeháňky, místy bouřky.

Meteorologové silné bouřky, při nichž naprší kolem 35 milimetrů vody, očekávají ve východní části Pardubického kraje a Vysočiny a na celém území Moravy a Slezska. Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa, například sklepy.

V neděli přes naše území přejde zvlněná studená fronta. Večer budou od západu srážky slábnout. Během dne bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Nejvyšší teploty v Čechách vystoupají na 19 až 24 stupňů, na Moravě a ve Slezsku 24 až 29 stupňů.

Zbytek června bude průměrný


Příští týden se maximální denní teploty budou pohybovat většinou kolem 23 stupňů Celsia, střed týdne bude chladnější. „Minimální noční teploty budou klesat většinou na 13 až 9 stupňů, nejchladnější noc by měla být noc na čtvrtek, s teplotou kolem devíti stupňů,“ uvedli meteorologové.

V týdnu od 12. června má být průměrná týdenní maximální teplota kolem 21 stupňů Celsia a průměrná týdenní minimální teplota okolo deseti stupňů. Oteplit se pak má zhruba od 26. června.

„Srážkově očekáváme období průměrné. Průměrné týdenní úhrny se budou pohybovat v rámci Česka v intervalu 12 až 22 mm,“ dodalo ČHMÚ.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR od 5. června do 2. července je 16,6 stupně Celsia. Nejteplejší byl v tomto období rok 2003, kdy průměrná teplota dosáhla 19,9 stupně Celsia. Nejchladnější byl naopak rok 1985 s průměrnou teplotou 13,6 stupně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz