Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

OBRAZEM: Expremiér Gross si staví vilu za desítky milionů korun

Česko

  9:10
PRAHA - Expremiér a bývalý předseda ČSSD Stanislav Gross se brzy bude stěhovat do nového. V pražské čtvrti Slivenec totiž staví pro svou rodinu luxusní vilu za desítky milionů korun.

Stavba rodinné vily Stanislava Grosse. foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Bývalý předseda vlády koupil pozemek už v roce 2008. V té době na něm ještě stál dům, který Gross nechal srovnat se zemí a zahájil novou stavbu. Za pozemek zaplatil 10,2 milionu korun, další desítky milionů by měla stát stavba. Informace v lednu přinesla Mladá fronta Dnes.

Stavba rodinné vily Stanislava Grosse.

Gross investuje peníze, které získal při podezřelém obchodu s akciemi firmy Moravia Energo - koupil je údajně od přítele za 21 milionů korun a obratem prodal za 100 milionů.

Grossovy obchody s akciemi Moravia Energo vyšetřovala protikorupční policie, ale případ odložila.

VÍCE ČTĚTE:

Stanislav Gross

S manželkou Šárkou si Gross například pořídil zrekonstruovaný statek s luxusně vybavenou restaurací na okraji pražského Prokopského údolí. Zemědělskou usedlost s restaurací koupila firma Anned, kterou Grossovi vlastní.

VÍCE ČTĚTE:

Stavba rodinné vily Stanislava Grosse.

Grossovi si také pořídili luxusní byt na Floridě v USA za 13 milionů korun.

Stavba rodinné vily Stanislava Grosse.

Od chvíle, kdy Gross odešel z politiky, utratil za nemovitosti přes 70 milionů korun.

Stavba rodinné vily Stanislava Grosse.

Gross odešel z funkce předsedy vlády v dubnu roku 2005 poté, co nedokázal uspokojivě vysvětlit, kde získal 2,5 milionu korun, které v roce 1999 zaplatil jako zálohu za byt na pražském Barrandově. V září poté rezignoval na pozici předsedy ČSSD a oznámil konec vrcholné politické kariéry. Pražští žalobci tuto kauzu odložili, což v prosinci minulého roku potvrdilo Nejvyšší státní zastupitelství.

 Stavba rodinné vily Stanislava Grosse.

Po aféře s bytem Gross opustil postupně funkce předsedy vlády i ČSSD, odešel z vysoké politiky a stal se advokátním koncipientem.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat