Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ombudsman si Křečka nepřál. Nic proti mně nemá, brání se poslanec

Stanislav Křeček bude krýt záda ombudsmanovi Pavlu Varvařovskému | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanislav Křeček bude krýt záda ombudsmanovi Pavlu Varvařovskému | foto: Lidovky.cz

PRAHA Poslanec Stanislav Křeček se domnívá, že spory mezi ním a ombudsmanem Pavlem Varvařovským nehrozí. Podle Křečka Varvařovský pozná, že bude práci dělat dobře. Ještě před samotnou volbou si prý na toto téma vyměnili několik dopisů.

"Já jsem ve svých 65 letech měl velký problém s tím, zda mám kývnout na šestiletý mandát, respektive ucházet se o šestiletý mandát. Panu poslanci Křečkovi, pokud se nemýlím, bude v květnu 75." uvedl Varvařovský na Křečkovu adresu v České televizi.

Křeček jeho výtky odmítá. "Považuji je za nešťastné. Pevně věřím, že platí české přísloví: Nic není tak horké, jak se uvaří. Jistě pan ombudsman pozná, že tu práci budu dělat dobře," řekl Křeček serveru Lidovky.cz.

S ombudsmanem přitom komunikoval již před svým zvolením. "Vyměnili jsme si pár dopisů," uvedl Křeček. Obsahovaly prý mimo jiné vysvětlení, proč Křeček ombudsmanovi vadí. "Napsal mi, že proti mě nic nemá, ale že si přál někoho jiného," řekl poslanec.

K TÉMATU:

O tom, proč svého soupeře Filipa Dienstbiera porazil, má Křeček jasno. "Pan Dienstbier je akademik a tato funkce vyžaduje praxi. A tu já mám. Tak si to vysvětluji," řekl Křeček.

Jenže ani Křečkova praxe Varvařovského příliš nepřesvědčila. "Ten, kterého já jsem jaksi podporoval a podpořil jsem ho veřejně, je docentem v oboru správního práva a nepochybně profesně i svým zaměřením, poněvadž je současně i inženýr, který vystudoval fakultu vysoké školy zemědělské, takže on na tu agendu třeba životní prostředí, stavební právo, které my máme hodně, by byl pro mě ideálním spolupracovníkem," řekl o Dienstbierovi Varvařovský.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...