17. června 2019 18:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na mol opilé ženě odebrali na Českolipsku devítiměsíční dítě. Když ho odváželi, matka tvrdě spala

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Zákupy (Českolipsko) O odebrání devítiměsíčního dítěte a jeho převozu do nemocnice rozhodla na Českolipsku před několika dny sociální pracovnice. Přivolala ji policie, neboť se o dítě jeho rodiče nebyli schopni postarat. Policisté jeho matce naměřili v dechu přes tři promile alkoholu a otci 1,85 promile. Na webu policie o tom v pondělí informovala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na nezvyklé počínání matky upozornili policisty minulý týden ve čtvrtek motoristé při dopravní kontrole u zámku v Zákupech. Uváděli, že žena se pohybuje po místních komunikacích s malým dítětem v kočárku, vrávorá a nebezpečně přitom vstupuje do vozovky. Když policisté ženu objevili, těžce artikulovala a měla problémy s orientací v prostoru. „Na dotaz, kde bydlí, po dlouhém přemýšlení jmenovala svou vesnici, ale rukama ukazovala na opačný směr oproti skutečnosti,“ uvedla Baláková. 

Na mol opilá matka vrávorá podél silnice s kočárkem.

Na mol opilá matka vrávorá podél silnice s kočárkem.

Žena policistům přiznala, že ten den byla i se svým devítiměsíčním dítětem tři hodiny v restauraci. „Neměla přitom pro něj s sebou ale žádné jídlo nebo pití a ve třicetistupňovém vedru nebylo chráněné před účinky slunce jakoukoliv čepičkou,“ řekla policejní mluvčí.

Policisté následně matku s dítětem doprovodili do místa jejich bydliště a vyzvali ji, aby připravila dítěti sunar. Žena chlapce nechala v kočárku venku policistům a slíbila, že se brzy vrátí. Když delší dobu nepřicházela, policisté zjistili, že v bytě konzumuje další alkohol a sunar pro chlapce připravovat ještě ani nezačala. „Zavolali proto na místo sociální pracovnici, která rozhodla o okamžitém odebrání dítěte a jeho převozu do českolipské nemocnice,“ uvedla Baláková. 

Když sociální pracovnice odjížděla s dítětem do nemocnice, jeho opilá matka podle mluvčí tvrdě spala a vůbec netušila, co se právě v její rodině odehrává. „Pro dítě bylo velkým štěstím, že se tato žena projevila jako nezodpovědná matka na veřejnosti a před očima policistů, kteří tak mohli včas zasáhnout a zajistit jeho bezpečí,“ dodala policejní mluvčí.

ČTK