Středa 28. září 2022, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vězeň chtěl v Česku otrávit pitnou vodu, k činu ho měl inspirovat seriál

Česko

  12:36
Policie navrhla obžalovat osmadvacetiletého vězně, který v Česku hrozil otrávením pitné vody. Za vyhrožování teroristickým trestným činem a za šíření poplašné zprávy mu hrozí až 12 let vězení, sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Podle něj se muž k činu přiznal a uvedl, že se inspiroval televizním seriálem.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Depositphotos

Obviněný Čech rozeslal podle policie loni v srpnu z věznice, kde si odpykával trest, několik dopisů úřadům i sdělovacím prostředkům. Záměrně je psal s pravopisnými chybami a s nesprávnou stylistikou, aby vyvolal dojem, že autorem je cizinec.

„Podstatou jednoho dopisu bylo sdělení, že do určitého časového horizontu má dojít k propuštění mužů a žen ze všech českých věznic, jejichž příjmení začínají konkrétními pěti písmeny. Počáteční písmeno příjmení obviněného muže bylo uvedeno mezi písmeny,“ popsal Ibehej.

Pachatel také žádal předání deseti milionů korun v neoznačených bankovkách na konkrétním místě a v konkrétním čase.

„Pokud by požadavkům nebylo vyhověno, mělo dojít k otravě pitné vody  v šesti neupřesněných českých městech,“ uvedl mluvčí.

Po přiznání muž odůvodnil své jednání osobními a rodinnými problémy. Zároveň dodal, že se inspiroval televizním seriálem. 

Kauzu dozoruje pražské vrchní státní zastupitelství, které rozhodne o podání obžaloby.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat