18. září 2012 21:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Otrávení z hlouposti. Přes varování pili podezřelý alkohol

Strašák alkohol. Restauratéři zaznamenali v posledních dnech až o polovinu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Strašák alkohol. Restauratéři zaznamenali v posledních dnech až o polovinu... | foto: Reuters

PRAHA Nejnovější otravy metylalkoholem mají společného jmenovatele: hloupost. Poslední otrávení totiž nedbali na varování a pili z podezřelých lahví koupených ještě před prohibicí.

"Noví otrávení lidé na Ostravsku pili přes všechna varování z neoznačených lahví, které si koupili dříve," řekl serveru Lidovky.cz ostravský hygienik Roman Letošník. Mluví o trojici z Moravskoslezského kraje, u které byla otrava metylalkoholem zjištěna až v úterý ráno.

„Podrobnosti nemám, je to záležitost policie, ale vím, že vyšetřování je složité, protože i ti, kteří jsou schopni vypovídat, si už nepamatují, kde otrávený alkohol koupili,“ vysvětlil Letošník.

ČTĚTE TAKÉ:

Hygienická stanice v Ostravě proto bude znovu varovat před pitím alkoholu z podezřelých, neokolkovaných a neoznačených lahví.

Lidé, kteří jsou zvyklí pít alkohol pravidelně, totiž ani vysoké riziko otravy neodradí. „V případě dvou mužů ze severu Moravy, které přijala nemocnice v Ostravě a Frýdku-Místku s otravou metylalkoholem, je pravděpodobné, že se neotrávili po jednom napití, ale otrava vznikla na základě pravidelnějšího popíjení,“ řekla serveru Lidovky.cz policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Muž dopil lahev po ženě, která se otrávila. Měl štěstí

A další příklad: přestože družka pětapadesátiletého muže z Ostravy Michálkovic zemřela na otravu metylalkoholem, muž po ní zbylý alkohol dopil.

„Muže přivezli do nemocnice bez příznaků otravy, ale přiznal, že dopil lahev po ženě, která zemřela na otravu. Přijali jsme ho v pátek, dali jsme mu fomepizol, jeho stav se začal lepšit a v neděli jsme ho již propustili domů. Není ale jasné, proč alkohol po družce dopíjel,“ uvedl mluvčí Městské nemocnice v Ostravě Jiří Maléř.

asaAnna Sedláková, hmHana Mazancová

Najdete na Lidovky.cz