Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ovčáčkův falešný podpis pod Milionem chvilek pro demokracii. Hradní mluvčí si vykoledoval dotažení žertu

Česko

  14:30
PRAHA - Anonymní recesista připojil podpis hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka pod petici proti Andreji Babišovi, kterou organizuje spolek Milion chvilek pro demokracii. Ovčáček označil pokus jeho jménem iniciativu podpořit za podvod. Sám přitom k dotažení žertu přispěl zveřejněním emailu, který obdržel.

Email zveřejněný mluvčím Hradu a Jiří Ovčáček. (koláž serveru Lidovky.cz) foto: Lidovky.cz

V úterý se mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na svém Facebooku rozhodl sdílet email, který mu dorazil na jeho oficiální emailovou adresu. V něm mu organizátoři z iniciativy Milion chvilek pro demokracii děkovali za připojení jeho podpisu pod petici proti Andreji Babišovi a vyzvali ho, aby kliknutím na přiložený odkaz svůj podpis stvrdil. Ovčáček, který se kritikou k této iniciativě dlouhodobě netají, označil jednání anonyma za snahu o podvod.

„‪Tady je někdo hodně nervózní, když už se uchyluje k takovým podvůdkům.‬ ‪Aby bylo jasno, petici proti svobodným a demokratickým volbám jsem fakt nepodepsal,“ sdělil čtenářům svého účtu. Jenže právě tím, že email ukázal na sociálních sítích, dal anonymnímu vtipálkovi možnost dotáhnout žertík do konce.

Zpráva totiž obsahovala odkaz, kterým šlo podepsání petice po přepsání do vyhledávače potvrdit. Což kdosi také udělal. Za nedlouho už totiž mluvčí Hradu ukazoval na sítích nový email, který mu děkoval za potvrzení jeho podpisu. „‪Podvod dokonán. Tímto vyzývám Milion chvilek nenávisti, aby okamžitě mé jméno z této antidemokratické petice zmizelo,“ rozohnil se Ovčáček.

Nabízí se tedy otázka, zda svým jednáním podvodu nenapomohl. To ale Zemanův mluvčí odmítá. „Došlo k jednoznačně podvodnému jednání ve věci Milionu chvilek nenávisti, ale chyby jsem se měl dopustit já. Celý případ ukazuje na temné morální pozadí celé aktivity Milionu chvilek nenávisti,“ reagoval na dotaz serveru Lidovky.cz Ovčáček.

Autor:

Mohlo by vás zajímat