17. ledna 2017 10:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pád střechy haly v České Třebové vyšetřuje policie. Viníkovi hrozí 8 let

V hale se hrál florbalový zápas. Dva účastníci utrpěli drobná zranění | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V hale se hrál florbalový zápas. Dva účastníci utrpěli drobná zranění | foto: ČTK

Česká Třebová Sobotní pád střechy sportovní haly v České Třebové policie vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti se sazbou až osm let vězení. Konstrukce se zřítila večer během florbalového turnaje, všem osmi desítkám lidí se podařilo utéct, dva z nich se na útěku lehce zranili.

„Trestní sazba je u tohoto přečinu až osm let vězení,“ uvedla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Zřícenou střechu zkoumá soudní znalec. Podle Vilímkové bude nutné odklidit části trosek, aby se statik mohl dostat ke všem místům budovy. Na místě bude pracovat zřejmě několik dní, vlastní posudek vyhotoví v následujících měsících.

Poškozenou halu zatím hlídá policie. Po ukončení prohlídky znalcem budovu předá Pardubickému kraji, který jako majitel ostrahu zabezpečí sám.

Halu stavěla stavební firma Profistav Litomyšl. Jak dříve uvedl projektant stavby Tomáš Friš, není jasné, proč se střecha zřítila. Konstrukce byla sestavená z dřevěných vazníků, což je podle něj běžný způsob výstavby. Na střeše haly leželo před zhroucením střechy zhruba 25 centimetrů sněhu, Friš se nedomnívá, že by to byla příčina neštěstí.

Zásah hasičů.
V České Třebové se zřítila 14. ledna večer střecha nově otevřené sportovní haly

Pardubický kraj vybudoval novou halu nákladem 58 milionů korun, slavnostní otevření bylo plánováno na neděli. Využívat ji měla místní Vyšší odborná škola a Střední škola technická, v jejímž areálu stojí, původní tělocvična již byla zastaralá.

Výše škody zatím nebyla stanovena. Pardubický kraj si podle hejtmana Martina Netolického (ČSSD) nechá zpracovat vlastní nezávislé posouzení celé stavby od projektové dokumentace až po kolaudaci budovy. To zároveň stanoví, zda je stávající projekt použitelný pro reklamaci a dostavbu nebo zda je třeba provést úpravy kvůli bezpečnosti. Krajním řešením by mohla být demolice objektu a výstavba nového.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz