9. října 2012 12:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Palas z ČSSD dal Zemanovi 50 tisíc na kampaň

Miloš Zeman doma na Vysočině (2007) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman doma na Vysočině (2007) | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Expremiér a bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman na tiskové konferenci řekl, že mu moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas, který je stále členem ČSSD, věnoval na prezidentskou kampaň 50 tisíc korun. Zeman ale neřekl, že by se Palas chystal opustit ČSSD a vstoupit do Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ). Palasův dar figuruje na účtu Zemanovy volební kampaně s datem 5. října.

Palas již dříve řekl, že bude Zemana v jeho úsilí o funkci prezidenta republiky podporovat, přestože ČSSD má vlastního kandidáta Jiřího Dienstbiera. Zeman má v sociální demokracii, přestože ji před lety opustil, mnoho příznivců, kteří by ho rádi viděli na Pražském hradě. Podle Zemanova "účetního" Martina Nejedlého ale od dalších sociálních demokratů větší finanční obnos nedostal.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejedlý uvedl, že Zeman dostal na kampaň od občanského sdružení Přátelé Miloše Zemana 670 tisíc korun. SPOZ již dříve Zemanovi věnovala formou věcného daru více než tři miliony korun, dodal. Po 150 tisících korunách Zemanovi darovali podnikatelé Zdeněk Toman a Ivan Kozel.

Nejedlý řekl, že si jména dalších dárců nepamatuje, ani toho, který prý Zemanovi poslal ze svého účtu 17 haléřů. Jejich kompletní seznam poskytne tisková mluvčí SPOZ Hana Burianová během dnešního dne.

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD)

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD)

Financování Zemanovy kampaně v minulosti zpochybňoval kandidát ČSSD Dienstbier. Objevily se také spekulace o tom, že Zemanovu kampaň financuje ruská ropná společnost Lukoil. Ta to ale odmítla. Zeman se dnes rovněž ohradil proti spekulacím médií, že je ruským agentem.

Zeman dnes také uvedl, že kromě finančních darů dostal podporu také od prezidenta Agrární komory Jana Veleby, hudebníků Felixe Slováčka a Františka Ringo Čecha či profesionálního boxera Lukáše Konečného.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!