Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paralelní život pana Čistého. Dlouholetý vztah s Nečasem vynesl Nagyovou k moci

Česko

  6:00
PRAHA - Dlouhé roky se mu přezdívalo pan Čistý. Petr Nečas ovšem ve stejné době žil dva životy - jeden s manželkou Radkou a dětmi, druhý s milenkou Janou Nagyovou. O jejich poměru začal bulvár spekulovat zhruba v roce 2008, podle všeho ale začal mnohem dříve.

Jana Nagyoví odchází s Petrem Nečasem. foto: MAFRA- Dan Materna

O vztahu expremiéra Petra Nečase s jeho pravou rukou Janou Nagyovou (dnes Nečasovou) se spekulovalo dlouho. Nikdo ale nečekal, že by jejich milostný poměr mohl trvat už od roku 2003, jak to vyplývá z rozsudku ve věci zneužití vojenské rozvědky, o němž informoval deník Právo.

Nečas se přitom oficiálně ke vztahu s Nagyovou přiznal až v roce 2013, do té doby jakékoli spekulace o nevěře popíral, takže dlouho klamal své voliče. Tato nová informace tak zcela demaskuje jeho mediální obraz jako pana Čistého - milence Nagyové totiž dopomáhal v kariéře v ODS, až ji dovedl na Úřad vlády.

2003 – poslanec a asistentka

Poprvé se Jana Nagyová objevila v ODS v roce 1996, kdy ve dvaatřiceti letech nastoupila jako asistentka krajského manažera buňky v Karlových Varech. Na tomto postu sice setrvala až do srpna 2005, v mezidobí ale stihla ve straně obejít hned několik postů i funkcí.

V té době pracovala jako asistentka karlovarského senátora Vladimíra Kulhánka a zhruba v té době se začala pohybovat v zákulisí ODS, kde nakonec potkala i Petra Nečase.

Radka Nečasová se svým mužem Petrem v roce 1984.

Podle bulvárních médií se Nečas s Nagyovou poprvé potkal na setkání manažerů strany. Jejich poměr, jak vyplývá z rozsudku, začal okolo roku 2003. Nečas, od roku roku 1992 poslanec, se stal místopředsedou strany a v roce 2004 se vyšvihl na prvního místopředsedu.

Kariéra Jany Nagyové uvnitř strany také stoupala. V září 2005 začala pracovat už jako vedoucí provozního oddělení v hlavní kanceláři ODS a s Nečasem tak měla možnost být v ještě bližším kontaktu.

2006 – ministr a ředitelka

V září 2006 získal Nečas v Topolánkově vládě post ministra práce a sociálních věcí. Tehdy ještě – alespoň pro veřejnost - poměrně neznámá Nagyová ho na úřad na Praze 2 následovala, stala se ředitelkou kanceláře ministra.

  • Když měl Nečas v roce 1997 ve vládě Václava Klause nastoupit na post ministra vnitra, nabídku nejprve přijal. Poté ale své „ano“ zase odvolal. 
  • „Musel jsem se rozhodnout z hodiny na hodinu, nemohl jsem nabídku zvážit, probrat s rodinou. A já jsem především manžel a otec,“ vysvětloval nečekaný obrat. „Vždy mě dokáže (manželka Radka) dostat do reality, byla by první, která by mě upozornila, kdybych se začal měnit,“ tvrdil.

V roce 2008 při příležitosti vzniku iniciativy Národní týden manželství, se coby šéf rezortu vyjádřil Nečas následovně: „Fungující rodina založená na manželství se ve světě představovaném nám dnes médii stává podobně nedostatkovým zbožím, jako slušnost ve sféře politiky. Jakoby život v manželství byl něčím nemoderním a nevkusným, co se nehodí pro současného, kariérou motivovaného úspěšného člověka,“ uvedl tehdy v příspěvku na webu Týden manželství. „Podporu manželství považuji za jednu z priorit mé politiky na ministerstvu práce a sociálních věcí, kterou hodlám zohledňovat ve všech krocích v reformě rodinné politiky,“ dodal.

Na doby své práce na ministerstvu zavzpomínala v loňském rozhovoru pro OnaDnes také Nagyová: „Když jsme byli na ministerstvu, tak jsme se tenkrát bavili o tom, co bude, až skončí Topolánkova vláda. Tehdy jsem mu říkala, že mu nepřeji, aby chodil a bloudil těmi chodbami v parlamentu jako poslanec.“

2009 – předseda strany a podnikatelka

O tři roky později, když sněmovna vyslovila Topolánkově vládě nedůvěru, se Nagyová vrhla na podnikání. Zhruba čtyři měsíce se živila poradenstvím v sociální politice, než jí Nečas sehnal místo na ministerstvu obrany. Tam se – poněkud překvapivě – stala poradkyní tehdejšího šéfa rezortu za ODS Martina Bartáka. Její „poradcování“ bylo ale terčem velké kritiky. Na tento post jí chyběla potřebná kvalifikace, neboť obranou se nikdy nezabývala.

2010 – premiér a ředitelka

Před parlamentními volbami v roce 2010 začaly sílit spekulace, že Nečas se svou pravou rukou udržuje intimní poměr. Tehdy volební lídr občanských demokratů vystoupil v pořadu serveru iDnes.cz, kde na podobné spekulace reagoval jednoznačně: „Je to samozřejmě nesmysl,“ uvedl s tím, že tyto drby snad nevyděsí jeho manželku Radku. Podle aktuálního rozsudku už v té době ale trval poměr Nečase a Nagyové zhruba sedm let.

Navíc i k volební urně dorazil Nečas v doprovodu manželky Radky a synů Tomáše a Ondřeje. Celá rodina vyrazila odvolit z panelákového bytu v Rožnově pod Radhoštěm, kde celý život žili. 

Navíc i k volební urně dorazil Nečas v doprovodu manželky Radky a synů Tomáše a Ondřeje. Celá rodina vyrazila odvolit z panelákového bytu v Rožnově pod Radhoštěm, kde celý život žili.

Dřela jako kůň

  • „Moji lidé dřou jako koně. Standardně 12 hodin denně. K tomu často i víkend,“ vysvětloval tehdy premiér Petr Nečas odměny pro svou milenku Janu Nagyovou (dnes Nečasovou).
  • Vyšlo totiž najevo, že plat Jany Nagyové za rok 2011 činil bezmála milion korun a k němu získala navrch ještě odměny ve výši 1,22 milionu. O rok později si na prémiích sice o něco pohoršila, přesto její plat včetně bonusů patřil mezi ty nejvyšší: za rok získala opět necelý milion a dalších 840 tisíc na odměnách.

Po vítězství ve volbách, kdy Nečas usedl do premiérského křesla, se ale jeho věrná Jana Nagyová opět objevila po jeho boku. Za její pracovní kariéru to byla, stejně jako u samotného Nečase, vůbec nejvyšší pozice – stala se vrchní ředitelkou Sekce kabinetu předsedy vlády. A aby to měl Nečas do práce ve Strakově akademii blíž, v tento čas se také přestěhoval i s rodinou, tedy manželkou Radkou a dcerami z rožnovského paneláku do Prahy.

Po půl roce ve funkci Nečas v rozhovoru pro deník Právo vysvětloval nadbytečná kila i to, proč se na veřejnosti jeho žena Radka neobjevuje. Na pravidelnou stravu prý nemá čas a vše dohání v noci „ledničkovým sexem“ a manželka se zkrátka vystavovat nechce. 

Jana Nagyová s Petrem Nečasem

„To, že si třeba chráním soukromí, dělám především proto, že mám blízké lidi, na kterých mi záleží, a nechci, aby je zasahovala moje práce víc, než je nezbytně nutné. Spíš bych to označil za přirozeně ochranářský rys své povahy,“ uvedl tehdy premiér. Přestože vztah s Nagyovou trval podle všeho už dlouhé roky, bulvární novináři ve stejném roce nachytali premiéra, jak se s manželkou Radkou před domem loučí polibkem.

V lednu 2012 to bylo vůbec naposledy, kdy veřejnost mohla premiéra vidět ve společnosti jeho ženy Radky. Stalo se tak na novoročním obědě u manželů Klausových, který Radka Nečasová zhodnotila stručně: „Oběd byl vynikající.“

Prezident Klaus a předseda vlády Nečas se v doprovodu manželek sešli k tradičnímu společnému novoročnímu obědu na zámku v Lánech na Kladensku.

Až v lednu roku 2013 Nečas přiznal, že s manželkou žijí odděleně. Bylo to poté, co se nezúčastnili každoročního novoročního oběda s prezidentem v Lánech, což vysvětlil „rodinnými důvody“. Tehdy se oficiálně začalo hovořit o tom, že reputace pana Čistého, jak se celé roky Nečas prezentoval, utrpěla šrám v podobě nevěry. „Příčinou naší stávající rodinné situace není nikdo třetí. A to ani na mé straně, ani na straně mé ženy,“ tvrdil tehdy premiér. 

O pět měsíců později přišlo další přiznání – Nečas podal po 25 letech manželství žádost o rozvod.

V červnu pak kariéra Nečase i Nagyové nabrala na obrátkách. Na Úřad vlády tehdy vtrhl Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a Nagyová najednou čelila obvinění z podplácení a zneužití pravomoci úřední osoby. Když se po měsíci dostala ven z vazby, v září se za Nečase provdala.

2014 – učitel a koučka

Po odchodu z politiky se Nečas stáhl z veřejného života, s novináři nekomunikuje. Na svou kariéru se snažil navázat jako pedagog na soukromé vysoké škole Cevro Institut, kterou založil Ivan Langer a lidé spjatí právě ODS. To Jana Nagyová se vrhla na podnikání a chtěla uspět jako osobnostní koučka. Po čase ale musela svůj web vypnout, protože se jí lidé podle jejího advokáta Eduarda Bruny „ptali na nesmysly“ (více čtěte ZDE).

V již zmíněné rozhovoru pro OnaDnes Nagyová také vyprávěla, že poměr s Nečasem řešila také s psychologem. „Chtěl po mně, abych mu řekla, čeho jsem si na sobě cenila. Řekla jsem mu, že to, jak jsem uměla vždy oddělit profesionální linku od soukromé. Nikdy jsem před lidmi nepokřikovala Petře! Nikde jsem nedávala najevo, jak blízko mu jsem. Naopak jsem na nějaké oficiality vystrkovala podřízené nebo jiné lidi, ať tam jdou oni.“

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat